Lista zmian premierowego patcha Battlefield 5 ma aż 135 stron

Lista zmian premierowego patcha Battlefield 5 ma aż 135 stron

Battlefield 5 od dziś jest dostępny dla posiadaczy abonamentów Origin Access Premier i Origin Access Basic/EA Access, którzy mogą już sprawdzać grę na PC i Xbox One. DICE jednocześnie opublikowało niesamowicie długi i całkiem możliwe, że rekordowy objętościowo dokument zawierający listę zmian w premierowej poprawce do gry. Spis poprawionych błędów zajmuje aż 135 stron. Nie jest to żadna pomyłka. W grze było aż tyle rzeczy do naprawienia i mamy nadzieję, że ta ogromna poprawka wyeliminuje większość niedociągnięć. Jeśli nie macie czego robić z wolnym czasem, możecie przeczytać cały dokument dostępny pod tym adresem, gdzie można zobaczyć każde usprawnienie, szczegóły wprowadzonych modyfikacji uzbrojenia itp. Cała reszta może się natomiast zapoznać z podsumowaniem najważniejszych zmian.

Po zakończeniu beta testów, DICE wprowadziło poprawki i przygotowało premierowy patch, którego podsumowanie zajmuje aż 135 stron.

Nierówna terminowo premiera gry będzie kontynuowana 15 listopada, kiedy to zamówienia przedpremierowe otrzymają posiadacze wersji Deluxe Edition, a cała reszta graczy będzie mogła rozpocząć rozgrywki 20 listopada. Twórcy Battlefield 5 zapewniają, że zależało im na mocnym i jasnym oddzieleniu typów uzbrojenia. Aby tego dokonać konieczne było poddanie modyfikacjom dotychczasowych ustawień, jak choćby zmniejszenie obrażeń wydawanych przez karabiny szturmowe na bliskim dystansie, czy też ustawienie pełnego magazynka na starcie w karabinach maszynowych i strzelbach. Zmodyfikowano również drzewko specjalizacji, które oferuje teraz więcej możliwości. Twórcy chcieli również wprowadzić najważniejsze pojazdy z okresu II Wojny Światowej i oddać ich charakter, sprawiając że adaptacja będzie współgrała z mechaniką gry i pozostałymi jej elementami.  Zmieniono zatem całkowicie charakterystykę pojazdów poczynając od prędkości, prowadzeniu a na zwrotności i możliwości przewozu amunicji kończąc. 

DICE zapewnia, że starali się zapewnić złoty środek, sprawiając, że uzbrojenie jest groźne, ale nie zbyt potężne. Aby tego dokonać odpowiednio balansowali w limitach zdrowia i amunicji, co dotyczy zarówno żołnierzy, jak i pojazdów. Oznacza to również położenie nacisku na ciągłą wymianę ognia, strategię operowania zasobami i balansowanie pomiędzy pojazdami a piechotą oraz eliminowanie niedogodności jak spamowanie granatami. Świat w Battlefield V ma być najbardziej dynamicznym światem, jaki kiedykolwiek stworzyło DICE. Fortyfikacje, ślady po kulach, dynamiczna pogoda, zniszczenia, ogień, zapadające się budynki i kratery w ziemi - lista zmieniających się elementów jest pokaźna. Tutaj również wprowadzono wiele zmian, które mają urozmaicić rozgrywkę, ale jednocześnie z nią współgrać. Przykładowo zmieniono czas efektów pogodowych jak burze, dodano możliwość zniszczenia statycznych pojazdów i wiele więcej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lista zmian premierowego patcha Battlefield 5 ma aż 135 stron

 0