Masz drukarkę HP OfficeJet? Najnowsza aktualizacja psuje urządzenia

Masz drukarkę HP OfficeJet? Najnowsza aktualizacja psuje urządzenia

Aktualizacja oprogramowania Hewlett-Packard wydana na początku tego miesiąca dla drukarek OfficeJet powoduje, że niektóre z tych urządzeń stają się bezużyteczne. Od mniej więcej drugiego tygodnia maja na forach pomocy technicznej HP zaczęły pojawiać się kolejne skargi użytkowników dotyczące blokowania się drukarek OfficeJet po automatycznym zainstalowaniu najnowszej aktualizacji firmware'u.

Nowy firmware psuje drukarki HP

Po pobraniu wadliwego oprogramowania wbudowany ekran dotykowy drukarek, których dotyczy problem, wyświetla niebieski ekran z kodem błędu 83C0000B. Niestety wydaje się, że nie ma sposobu, aby samodzielnie naprawić uszkodzoną w ten sposób drukarkę, częściowo dlatego, że przywrócenie ustawień fabrycznych HP OfficeJet wymaga interakcji z ekranem dotykowym drukarki. W tej chwili klienci HP zgłaszają, że jedynym rozwiązaniem problemu jest wysłanie zepsutej drukarki do serwisu producenta.

Po pobraniu wadliwego oprogramowania wbudowany ekran dotykowy drukarek, których dotyczy problem, wyświetla niebieski ekran z kodem błędu 83C0000B.

HP OfficeJet

Wśród drukarek, które brickuje firmware, są modele OfficeJet 902x, w tym warianty Pro 9022e, Pro 9025e, Pro 9020e All-in-One i Pro 9025e All-in-One. Jeśli posiadacie drukarkę OfficeJet, to w obecnej sytuacji na razie lepiej jest odłączyć ją od Internetu, aby nie pobierała automatycznie błędnej aktualizacji.

W sobotę HP potwierdziło problem i poinformowało Bleeping Computer, że pracuje nad rozwiązaniem. „Nasze zespoły pilnie pracują nad usunięciem błędu niebieskiego ekranu, który dotyczy ograniczonej liczby drukarek HP OfficeJet Pro 9020e” — poinformowała firma. „Zalecamy klientom, u których wystąpił błąd, skontaktowanie się z naszym zespołem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy”.

Aktualizacje HP blokują nieoryginalne tusze

To nie pierwszy raz, gdy jedna z ostatnich aktualizacji oprogramowania HP przyprawia klientów o ból głowy. W ostatnich miesiącach firma wprowadziła politykę „dynamicznego bezpieczeństwa” i zaczęła wdrażać aktualizację zabezpieczeń, dzięki której więcej modeli jej drukarek przestaje działać z tuszami innych firm.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masz drukarkę HP OfficeJet? Najnowsza aktualizacja psuje urządzenia

 0