Mamy to, Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Valve, jak ty mi teraz zaimponowałeś

Mamy to, Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Valve, jak ty mi teraz zaimponowałeś

Tyle lat czekania i w końcu to mamy. Valve oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę kultowej serii gier FPS z rodziny Counter-Strike. Na kanale YouTube firmy pojawiły się 3 krótkie materiały prezentujące poszczególne aspekty związane z rozgrywką w Counter Strike 2. Dokładnie tak, gra została nazwana Counter-Strike 2, a nie CS:GO 2.

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać serii Counter-Strike. Z początku modyfikacja, a później pełnoprawna gra doczekała się wielu odsłon. Przez lata mogliśmy rywalizować z innymi graczami w kultowym CS 1.6 czy Counter-Strike Source. W 2012 roku zadebiutowała obecnie (jeszcze) najnowsza odsłona, czyli Counter-Strike: Global Offensive. To właśnie w tej wersji odbywały się jedne z największych turniejów, jak pamiętny EMS One Katowice 2014. Już od dobrych kilku lat w sieci pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne doniesienia o zbliżającej się nowej części, jednak dopiero ostatnie przecieki okazały się prawdziwe. Valve oficjalnie zapowiedziało Counter Strike 2. Na kanale YouTube firmy opublikowane zostały 3 krótkie nagrania prezentujące jedne z najważniejszych elementów rozgrywki w nowej wersji. 

W Counter-Strike 2 mamy do czynienia z prawdziwą fizyką dymu, który potrafi rozlewać się w zależności od otoczenia, działać ze światłem, a także reagować na strzały oraz wybuchy.

Counter-Strike 2

Wspomniane filmiki zatytułowano: Moving Beyond Tick Rate, Leveling Up The World oraz Responsive Smokes. Zanim przejdziemy do omówienia zaprezentowanych w nich mechanik warto poświęcić chwilę samym urywkom z rozgrywki. Przedstawione wycinki z gameplayu stawiają Counter-Strike 2 w naprawdę dobrym świetle. Gra wygląda na nich po prostu ładnie. Warto zwrócić uwagę, że wiele elementów, jak modele broni, mapy, czy tabela graczy zostały przeniesione z CS:GO. To z pewnością powinno ułatwić graczom przeniesienie się na nowszą odsłonę.

Counter-Strike 2: Moving Beyond Tick Rate

Jedną z najważniejszym zmian, o których informuje Valve dotyczy tak zwanego tickrate'u. Krótko mówiąc, są to przedziały czasu, w których gra rejestruje nasze strzelanie oraz poruszanie się. W poprzednich wersjach "czas" między tymi odcinkami (tickami) nie istniał. W większości przypadków, dla znacznej części graczy, nie miało to większego znaczenia, jednak były również przypadki, gdzie różnica milisekund pomiędzy naciśnięciem myszy a tickiem decydowała o tym czy trafiliśmy przeciwnika, czy też nie.

W Counter-Strike 2 tickrate nie ma już znaczenia. Oznacza to, że serwer będzie znał dokładny moment, w którym będziemy wykonywać naszą akcję. Brzmi świetnie, prawda? Z pewnością docenią to profesjonalni gracze Counter-Strike'a.

Counter-Strike 2: Leveling Up The World

Valve zadbało także o dobry balans między płynnym przejściem ze starszej wersji oraz kompletnie nowymi elementami. Mapy - jedna z najważniejszych składowych gry - zostały w Counter-Strike 2 podzielone na 3 kategorie: Touchstone, Upgrades oraz Overhauls. Pierwsza grupa to dobrze znane mapy, które w nowej odsłonie doczekały się jedynie kosmetycznych zmian, dzięki czemu gracze mogą dobrze ocenić różnice między Global Offensive a Counter-Strike 2.

Kolejna kategoria, Upgrades, to mapy wykorzystujące nowe oświetlenie zapewniane przez silnik Source 2. Valve obiecuje realistycznie wyglądające odbicia, materiały oraz oświetlenie. Ostatnia grupa, Overhauls, to starsze mapy zaprojektowane od nowa z wykorzystaniem narzędzi oraz możliwości renderowanie Source 2. Co ciekawe, narzędzia te będą dostępne dla społeczności. Trzeba przyznać, że taki podział map to świetna decyzja.

Counter-Strike 2: Responsive Smokes

Granaty dymne to jeden z najważniejszych elementów wielu taktyk w grze. Ich nowa implementacja w Counter-Strike 2 zmieni jednak całkiem sporo. W CS:GO granaty dymne były statyczne.

Tutaj mamy do czynienia z prawdziwą fizyką dymu, który potrafi rozlewać się w zależności od otoczenia, działać ze światłem, a także reagować na strzały oraz wybuchy. Skanowanie nigdy nie było prostsze.

Counter-Strike 2 pojawi się już tego lata. Nie możemy się doczekać, aby sprawdzić możliwości nowej wersji w praktyce. Mamy tutaj fanów CS-a? Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o Counter-Strike 2.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mamy to, Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Valve, jak ty mi teraz zaimponowałeś

 0