Counter-Strike 2 tuż za rogiem. Kolejne źródło potwierdza istnienie gry i ujawnia szczegóły

Counter-Strike 2 tuż za rogiem. Kolejne źródło potwierdza istnienie gry i ujawnia szczegóły

Kilka dni temu pisaliśmy o następcy Counter-Strike: Global Offensive, natomiast źródłem przecieku była NVIDIA a dokładniej sterowniki producenta kart graficznych. Teraz istnienie CS 2 potwierdził dziennikarz i doświadczony organizator wydarzeń e-sportowych.

Plotki o powstawaniu nowej gry z serii Counter-Strike pojawiają się od lat, aczkolwiek dotychczas brakowało konkretów. Wyjść przed szereg postanowiła nieoczekiwanie NVIDIA, która zawarła stosowną informację w swoim oprogramowaniu. W najnowszych sterownikach Zielonych dostrzeżono nowe profile dla czegoś, co nazywa się „csgo2.exe” i „cs2.exe”, oba są oznaczone jako Counter Strike 2 w menu. Do sprawy odniósł się  Richard Lewis, doświadczony dziennikarz i gospodarz wydarzeń e-sportowych związany także z CS, któremu w 2015 roku zarzucono ustawianie meczów. Lewis, powołując się na swoje źródła ujawnił, że Counter-Strike 2 faktycznie istnieje a prace nad grą trwają od dawna.

Według kolejnego źródła CS 2 jest niemal gotowy do premiery. Beta testy mogą odbyć się jeszcze w marcu lub najpóźniej 1 kwietnia.

Co ciekawe na produkcję nie będziemy czekać długo, bo beta testy CS 2 miałyby się odbyć w marcu lub najpóźniej 1 kwietnia. Leaker dodaje, iż Counter-Strike 2 jest "prawie gotowy do debiutu" i przeszedł ograniczone testy z udziałem profesjonalnych graczy, które miały miejsce w siedzibie Valve w Seattle. Lewis przyznaje, że CS 2 doprowadził do tego, iż Counter-Strike: Global Offensive nie otrzymał w ostatnim czasie wielu nowości i zmian w rozgrywce w tym poprawek graficznych.

Gra stanowiła priorytet dla deweloperów, dlatego przymknęli okno na rozwój obecnej części. Inaczej będzie w przypadku nowej gry, która będzie regularnie rozwijana, żeby zapewnić fanom „poziom, jakiego ludzie oczekują od CS-a”. Counter-Strike 2 działa na silniku Source 2. Studio ma ponadto zapewnić dopracowane serwery (128 tickrate) i ulepszony matchmaking.

Są to nieoficjalne informacje a Valve nie odniosło się do przecieków dlatego należy podchodzić do nich z dystansem. Z jednej strony wydanie bety jeszcze w marcu czy nawet 1 kwietnia może nie być wykonalne, ale z drugiej, jeżeli gra faktycznie jest niemal gotowa do premiery, to twórcy mogą dać radę przeprowadzić beta testy w najbliższych tygodniach.

Warto zaznaczyć, że nadejście następcy CS:GO nie oznacza, iż ten pierwszy zostanie uśmiercony, wręcz przeciwnie będzie działać dalej, niezależnie. Nic dziwnego, bo mimo upływu lat przyciąga tłumy graczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike 2 tuż za rogiem. Kolejne źródło potwierdza istnienie gry i ujawnia szczegóły

 0