Mass Effect Legendary Edition bez zabezpieczenia Denuvo. Gra jest już dostępna na Torrentach

Mass Effect Legendary Edition bez zabezpieczenia Denuvo. Gra jest już dostępna na Torrentach

Mass Effect Legendary Edition otrzymał nową aktualizację, która jak się okazuje nie tylko wnosi szereg poprawek czy dodaje wyczekiwaną opcję ustawienia oryginalnych angielskich głosów z polskimi napisami, ale również usuwa kontrowersyjne zabezpieczenie Denuvo. Co ciekawe Electronic Arts nie potwierdziło tej zmiany, aczkolwiek zgodnie z dostępną w internecie informacją trzy gry wchodzące w skład zestawu remasterów nie obsługują już przytoczonej technologii. Nie wiadomo czemu EA tak szybko i po cichu podjęło decyzję o rezygnacji z oprogramowania antypirackiego w przypadku odświeżonej trylogii Mass Effect, ponieważ zazwyczaj, jeśli deweloperzy kasują DRM to w momencie, kiedy produkcja została już złamana lub dopiero po dłuższym czasie od premiery. Bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla osób, które są negatywnie nastawione do Denuvo wywołującego skrajne emocje.

Denuvo po cichu zniknęło z Mass Effect Legedary Edition.

Jednocześnie Mass Effect Legendary Edition trafił już na Torrenty i możliwe, że usunięcie Denuvo jest z tym związane. Oczywiście zalecamy kupienie gry w jednym ze sklepów, w których jest dostępna. Przy okazji wyszło na jaw, że dostępny od 7 czerwca update zmniejszył rozmiar plików wszystkich trzech epizodów o 1 GB. Denuvo to popularne narzędzie wśród deweloperów, ale krytykowane przez graczy. Programowi zarzuca się nie tylko kiepską ochronę produktów, które padały nawet po kilku dniach od debiutu, ale negatywny wpływ na wydajność. Przykładowo Assassin's Creed: Origins po zniesieniu zabezpieczenia zyskiwał kilka klatek na sekundę. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że nie ma w pełni skutecznego rozwiązania gwarantującego wieczną osłonę, o czym zresztą w przeszłości wspominał szef firmy odpowiedzialnej za Denuvo.

Denuvo ma za zadanie chronić gry również na PlayStation 5, jednak nie chodzi tutaj o piratów, tylko cheaterów oszukujących w wariantach wieloosobowych. Sony kilka miesięcy temu przyznało, że produkcji dedykowanych piątce już korzysta z DRM, ale nie sprecyzowano ich nazw. Jednocześnie Denuvo zachwala zabezpieczenie potwierdzając, że korzysta z niego ponad 1000 pozycji. Producent zapewnia, że jego anti-cheat jest w stanie chronić zarówno rozgrywkę offline, jak i online.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mass Effect Legendary Edition bez zabezpieczenia Denuvo. Gra jest już dostępna na Torrentach

 0