Maszyna z 10000 klocków LEGO, która sortuje klocki LEGO wykorzystując AI

Maszyna z 10000 klocków LEGO, która sortuje klocki LEGO wykorzystując AI

Nie da się zaprzeczyć, że LEGO w wielu przypadkach pozwala uwalniać fantazję i kreatywność. Żywym dowodem tego jest Daniel West, który zbudował "uniwersalną maszynę sortującą LEGO", co jednak najciekawsze, automat powstał z klocków LEGO.  Łącząc między innymi sztuczną inteligencję, klocki Lego, silniki i Raspberry Pi, dzieło jest w stanie posortować każdy element Lego, który firma kiedykolwiek zrobiła w 18 różnych segmentach, w zależności od ich kategorii, stąd użycie "uniwersalny" w nazwie. Każdy kto ma dość sortowania swoich Lego powinien zainteresować się dziełem Westa. Konstrukcja sortuje klocki Lego, a samo składa się z ponad 10000 klocków Lego, 6 silników Lego i 9 serw.

Jak bardzo można mieć dość sortowania klocków LEGO? Żmudne czynności prowadzą często do niezwykłych wynalazków ;)

Daniel ma świadomość, że nie jest pierwszy i wie, że dwa razy w przeszłości podejmowano podobne wysiłki, więc nazywa swoją maszynę "kolejnym krokiem w tej linii ewolucji". Mówi także, że sortownik Lego rozpoznaje każdą wyprodukowaną część Lego, nawet tę, której jego maszyna nigdy wcześniej nie widziała. Sortowanie Lego jest procesem trójfazowym, który rozpoczyna się od umieszczenia pomieszanej kolekcji klocków w pojemniku wejściowym. Są one następnie przenoszone za pomocą przenośników taśmowych do podajnika wibracyjnego, który zapewnia stały przepływ do skanera. Następnie kamera rejestruje strumień klocków przechodzących przez skaner, po czym Raspberry Pi przetwarza materiał i przesyła obrazy do laptopa Daniela.

Przy użyciu sieci neuronowej otrzymane obrazy są wykorzystywane do klasyfikowania klocków Lego według kategorii, a wyniki są wysyłane z powrotem do maszyny. Następnie szereg bramek na dystrybutorze otwiera się i zamyka, aby skierować klocki Lego do jednego z osiemnastu pojemników wyjściowych.  Maszyna Daniela może identyfikować i sortować jeden klocek Lego co dwie sekundy, z całego katalogu prawie 3000 różnych klocków Lego. Dzięki modelom 3D, dostępnym z takich stron jak Rebrickable, sztuczna inteligencja Daniela była w stanie trenować w znacznie szybszym tempie i wymagała od niego używania tylko prawdziwych zdjęć LEGO w celu dalszej poprawy swojego algorytmu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Maszyna z 10000 klocków LEGO, która sortuje klocki LEGO wykorzystując AI

 0