Max będzie walczył ze współdzieleniem kont? Platforma zmienia regulamin

Max będzie walczył ze współdzieleniem kont? Platforma zmienia regulamin

Netflix walczy ze współdzieleniem kont, a dołączyć do niego może również platforma Max. Tak wynika z nowego regulaminu, który został udostępniony przed startem usługi w Polsce i który mniej wyrozumiale podchodzi do tego typu praktyk.

Współdzielenie konta i ponoszenie jednej opłaty za abonament jest popularne wśród użytkowników serwisów streamingowych. Zwalczyć ten proceder postanowił Netflix, który uniemożliwia udostępnianie profilu osobom z innego gospodarstwa domowego. Kolejną usługą może stać się Max. W nowym regulaminie umieszczono nie tylko informacje o dodatkowo płatnych treściach (pay-per-view). Max zdaje się podchodzić mniej wyrozumiale do współdzielenia kont.

Platforma Max może rozpocząć walkę ze współdzieleniem kont. Dowodzi tego zmiana, jakiej dokonano w regulaminie usługi.

Zgodnie z wcześniejszymi zasadami HBO Max użytkownik ma prawo dodać do swego profilu maksymalnie 5 kont upoważnionych użytkowników. Co istotne dalej znalazł się zapis upoważniający serwis streamingowy do ograniczenia liczby upoważnionych osób, zaś użytkownikami uprawnionymi do współdzielenia konta mogli być jedynie członkowie najbliższej rodziny albo gospodarstwa domowego. Tak było, bowiem regulamin Max mówi nieco inaczej.

Tu pojawia się kluczowa zmiana w zasadach platformy, bowiem usunięto z nich zapis o członkach najbliższej rodziny. W praktyce daje to Max opcję utrudniania dostępu do treści np. dorosłemu dziecku, które mieszkało z rodzicami w ramach jednego gospodarstwa domowego, a teraz korzysta z usługi przebywając w innym miejscu.

Na razie to tylko zrobienie sobie furtki do walki ze współdzieleniem kont na Max. Nie oznacza to, że serwis kiedykolwiek rzuci taką rękawicę swoim klientom. Platforma Max wystartuje w Polsce 11 czerwca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Max będzie walczył ze współdzieleniem kont? Platforma zmienia regulamin

 0