MediaTek nie obawia się niedoboru chipów i dąży do dominacji na wszystkich rynkach

MediaTek nie obawia się niedoboru chipów i dąży do dominacji na wszystkich rynkach

Patrick Wilson wiceprezes ds. relacji z rządem w MediaTek USA odpowiedział na kilka pytań dotyczących ogólnego stanu branży smartfonów, 5G, i mocno odczuwalnym globalnym niedoborze chipów. Tajwański producent chipów nie jest zaniepokojony brakiem światowym brakiem półprzewodników i nie spodziewa się, żeby niedobory wpłynęły niekorzystnie na dostawy chipów MediaTek do producentów telefonów. Firma nie przewiduje również, żeby zakłóciło to dostawy komponentów do obsługi 5G. MediaTek to gigant mobilnych chipów, który w minionym roku po raz pierwszy przegonił Qualcomm, stając się największym producentem w tej branży.

MediaTek nie obawia się niedoboru chipów. Firma nie spodziewa się, żeby niedobory wpłynęły niekorzystnie na dostawy SoC MediaTek, ani podzespołów do obsługi 5G.

Według LightReading, które przeprowadziło wywiad z Wilsonem, niedobór nie dotyczy "wysokiej klasy chipów do smartfonów, które MediaTek produkuje dla swoich klientów" Niedobory są bardziej widoczne w kategorii "tanich chipów i innych sensorów elektronicznych, które są używane w różnych gadżetach, od samochodów po komputery osobiste". Ten nagły popyt jest spowodowany kilkoma czynnikami, w tym konfliktami handlowymi między USA i Chinami. "Jak dotąd jest bardzo dobrze […] Naprawdę bardzo się rozwijamy. MediaTek - jesteśmy numerem 1 w Azji, jesteśmy numerem 1 w Indonezji, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej - jesteśmy numerem 1 wśród dostawców telefonów komórkowych we wszystkich pozostałych regionach. Ale w Stanach tak nie jest. I to jest nasz cel" - powiedział Patrick Wilson, podkreślając, że firma ma ambicje dominować na wszystkich rynkach,

Globalne dostawy smartfonów wzrosły o 24% ze względu na "zdrowy popyt konsumentów ze starzejącymi się urządzeniami", a także nagły wzrost zainteresowania 5G na niektórych rynkach, szczególnie w Chinach, gdzie wdrażanie 5G było najbardziej intensywne. Sukces firmy wyznaczył też chip MediaTek Dimensity 5G, który okazał się godną alternatywą dla układów 5G od konkurencyjnego Qualcomm. MediaTek ma być również pierwszym producentem, który wypuści chipy w procesie 4nm.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek nie obawia się niedoboru chipów i dąży do dominacji na wszystkich rynkach

 0