MediaTek zapowiedział swój pierwszy modem 5G dla laptopów z CPU Intela

MediaTek zapowiedział swój pierwszy modem 5G dla laptopów z CPU Intela

Minął już niemal rok od zapowiedzi współpracy Intela i MediaTek, która zawiązano, by dostarczyć modemy 5G dla windowsowych laptopów. Obie firmy uznały w końcu, że trzeba przedstawić owoce tej współpracy, w związku z czym ogłoszono, że przy wsparciu niebieskiej ekipy, tajwański producent opracował i otrzymał stosowne certyfikacje dla swojego pierwszego modemu 5G przeznaczonego dla PC. Ten nazywa się T700 i oferować ma wsparcie dla szybkiej łączności komórkowej dla komputerów napędzanych procesorami Intela już w nieodległej przyszłości. Prace nad modemem wciąż trwają, ale ukończono już samodzielne testy w rzeczywistych scenariuszach i powinien być on gotowy wkrótce. W międzyczasie zaś Intel opracowuje i optymalizuje platformę pod nowy chip.    

Tajwański producent opracował i otrzymał stosowne certyfikacje dla swojego pierwszego modemu 5G przeznaczonego dla PC.

“Współpraca z Intelem jest naturalnym przedłużeniem naszego rosnącego biznesu mobilnego 5G i wejście na rynek PC jest dla nas niesamowitą szansą” - stwierdził prezes MediaTek, Joe Chen. Trzeba przyznać, że współpraca obu firm jest dość interesująca. Ta narodziła się wkrótce po tym, jak gigant z Santa Clara sprzedał swój dział modemów Apple za miliard dolarów. Poza tym, będzie to ciekawa okazja do zmierzenia się MediaTek na nowym polu z firmą Qualcomm, która również wdraża swoje modemy 5G w laptopach z Windows 10 (np. Lenovo Flex 5G). Tym samym rywalizacja obu producentów wyjdzie poza rynek smartfonów czy tabletów. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy otrzymać pierwsze produkty wyposażone w modem 5G T700 i wygląda na to, że jeszcze chwilę na nie poczekamy.

“Udana współpraca mierzona jest jej owocami i jesteśmy podekscytowani, że widzimy szybki postęp jaki dokonujemy z MediaTek nad modemami 5G, co pozwoli nam dostarczyć próbki do klientów jeszcze w tym kwartale” - powiedział wiceprezes Intela i generalny menadżer działu Mobile Client Platforms, Chris Walker. MediaTek potwierdziło, że modem 5G T700 wspiera zarówno samodzielnie, jak i niesamodzielne architektury sieci 5G Sub-6, co oznacza, że obsługuje takie sieci, które oferują tylko 5G, jak i zastępcze 4G LTE. Jeśli zaś chodzi o premierę pierwszych notebooków wyposażonych w nowe modemy MediaTek, to należy jej wypatrywać na początku przyszłego roku.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: MediaTek zapowiedział swój pierwszy modem 5G dla laptopów z CPU Intela

 0