Meta prezetnuje gogle Quest Pro do pracy w metaversum. Cena powala

Meta prezetnuje gogle Quest Pro do pracy w metaversum. Cena powala

Nowy Quest Pro od Meta to wysokiej klasy headset VR/MR przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Użytkownicy mogą go używać do wizualizacji modeli 3D produktów, tworzenia licznych wirtualnych „ekranów” w rzeczywistej przestrzeni roboczej, efektywnej interakcji i współpracy ze zdalnymi współpracownikami i nie tylko. Sprzęt jest również wstecznie kompatybilny z aplikacjami i grami na Quest 2.

Na Meta Connect 2022 Mark Zuckerberg zaprezentował najnowsze gogle rzeczywistości wirtualnej - Quest Pro. Jest to samodzielny headset, podobnie zresztą jak wprowadzony kilka lat temu Quest 2, co oznacza, że ​​nie wymaga połączenia z komputerem, smartfonem lub konsolą.

Na Meta Connect 2022 Mark Zuckerberg zaprezentował najnowsze gogle rzeczywistości wirtualnej - Quest Pro.

Meta Quest Pro to pierwsze urządzenie wykorzystujące zupełnie nową platformę Qualcomm Snapdragon XR2+ Gen 1, która zapewniać ma o 50 procent wyższą stałą moc i 30 procent lepszą wydajność termalną w porównaniu z chipsetem Quest 2. Jest również wyposażony w 12 GB RAM i 256 GB pamięci na dane.

Urządzenie posiada pięć zewnętrznych czujników, które oferują użytkownikom widok otoczenia w kolorze i wysokiej rozdzielczości, a tym samym umożliwiają korzystanie z rzeczywistości mieszanej. Kolejnych pięć wewnętrznych czujników śledzi oczy i mimikę użytkownika, umożliwiając stosowanie preferowanego renderowania (foveated rendering) i sprawiając, że awatary wyglądają bardziej naturalnie. Meta twierdzi, że obrazy naszej twarzy i oczu nie wyjdą poza sprzęt i nie będą udostępniane aplikacjom innych firm.

Quest Pro zawiera również nowe i ulepszone wyświetlacze. Dwa ekrany LCD wykorzystują technologię lokalnego przyciemniania i kropek kwantowych. Poza tym każdy z nich zapewnia rozdzielczość 1800 × 1920 pikseli i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Meta twierdzi, że nowe soczewki poprawiają ostrość i mają smuklejszą konstrukcję, dzięki czemu headset ma cieńszy profil. Jednak to wszystko odbiło się na żywotności baterii. Użytkownicy mogą spodziewać się tylko około jednej do dwóch godzin użytkowania na jednym ładowaniu zamiast dwóch do trzech godzin jak w Quest 2.

Quest Pro jest dostarczany w zestawie z parą kontrolerów Quest Touch Pro, z których każdy zawiera trzy wbudowane czujniki, pomagające śledzić ich pozycję bez konieczności patrzenia przez gogle. Posiadają również ulepszoną haptykę i nowe możliwości, jak czujnik nacisku na oparciu kciuka, aby umożliwić naturalny gest szczypania.

Headset Meta Quest Pro jest już dostępny w przedsprzedaży, a cena to aż 1499,99 USD. Wysyłka rozpocznie się 25 października.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meta prezetnuje gogle Quest Pro do pracy w metaversum. Cena powala

 0