Metal Gear Solid 3 - remake kultowej gry coraz bliżej. Nowe przecieki

Metal Gear Solid 3 - remake kultowej gry coraz bliżej. Nowe przecieki

Wydaje się, że po latach posuchy ze strony Konami, japońska firma powoli wraca do branży gier wideo. Dotychczas wydawca skupiał się na przeniesieniu swoich starych klasyków 2D na nowoczesne systemy, tak jak miało to miejsce w przypadku kolekcji Castlevania. Jednak niedawno zapowiedziano kilka gier z serii Silent Hill (w tym remake kultowej drugiej części), a najnowsze przecieki zdają się sugerować, że Konami szykuje w najbliższym czasie jeszcze jedną ekscytującą zapowiedź. 

Jak poinformował branżowy informator Andy Robinson za pośrednictwem podcastu VGC, z jego źródeł wynika, że Konami będzie mieć „całkiem duże E3”, a to dzięki powrotowi niektórych bardzo lubianych klasycznych serii. Według Robinsona, dwie z największych zapowiedzi zaplanowanych na czerwcowe wydarzenie obejmują zupełnie nowy tytuł Castlevania. „Oprócz DLC Dead Cells, które ogłosili na The Game Awards, jest też nowa Castlevania” - powiedział. Nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów, co oznacza, że ​​omawiany tytuł może przybrać formę klasycznej odsłony 2D lub możemy zobaczyć, jak Konami podejmuje kolejną próbę stworzenia trójwymiarowej Castlevanii (naszym zdaniem Lords of Shadow było bardzo udane, ale kontynuacja wyraźnie zawiodła oczekiwania).

Dwie z największych zapowiedzi Konami zaplanowanych na czerwcowe wydarzenie obejmować mają zupełnie nowy tytuł Castlevania i remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Metal Gear Solid 3 - remake kultowej gry podobno zadebiutuje w przyszłym roku

To jednak nie koniec, bo Robinson dodał, że „wiele mówi się na temat remake'u Metal Gear Solid 3, który, jak oczekuję, w końcu pokażą”, a premiera podobno planowana jest na 2024 rok. Ponownie nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów, ale przez lata dochodziły nas plotki na temat remake'u Metal Gear Solid 3. Seria MGS jest jednak nierozerwalnie związana ze swoim twórcą, Hideo Kojimą, więc chociaż nie jest to nowa odsłona, ale remake, zobaczymy czy Konami będzie w stanie dowieźć udaną grę z serii bez tego uznanego twórcy. 

Tym bardziej że remaki mogą przybierać różne formy, od podejścia, które stara się wiernie odtworzyć oryginał  jak w przypadku Demon’s Souls i The Last of Us Part 1, po przeróbki, które jedynie bazują na pierwowzorze, ale mają znacznie bardziej autorski charakter (jak remake Final Fantasy VII). Niezależnie od przyjętej strategii, można śmiało powiedzieć, że fani Metal Gear Solid nie mieli się najlepiej w ostatnich latach, więc na pewno są wygłodniali.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Metal Gear Solid 3 - remake kultowej gry coraz bliżej. Nowe przecieki

 0