Metro: Last Light Redux i For The King za darmo w Epic Games Store

Metro: Last Light Redux i For The King za darmo w Epic Games Store

W ubiegłym roku darmowe gry udostępniane na platformie Epic Games Store pobrano blisko 750 mln razy, co niewątpliwie pomogło zwiększyć zaangażowanie użytkowników oraz obroty sklepu, gdyż bardzo często gracze przy okazji dokonywali też zakupów. Epic Games zobowiązało się, że także w tym roku będzie regularnie dostarczać nam darmowe produkcje i jak na razie dotrzymuje słowa. W sklepie pojawiły się bowiem dwie nowe pozycje, które możemy pobrać bez żadnych opłat i trzeba przyznać, że są to naprawdę zacne gry. Mowa tu bowiem o Metro: Last Light Redux i For The King. Oba te tytuły będzie można pobrać za darmo do 11 lutego, więc mamy jeszcze niemal cały tydzień, by skorzystać z tej oferty. Biorąc zaś pod uwagę, że normalnie zapłacilibyśmy za nie 144 zł, to raczej nie ma się tu nad czym zastanawiać (o ile nie posiadamy już tych produkcji w swojej bibliotece). 

Metro: Last Light Redux i For The King będzie można pobrać za darmo do 11 lutego, więc mamy jeszcze niemal cały tydzień, by skorzystać z tej oferty.

Metro raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale jeśli jakimś cudem gry z tej serii przemknęły jakoś przed Waszym radarem, to są to pierwszoosobowe strzelanki w klimacie survival horroru, bazujące na słynnych powieściach Dmitrija Głuchowskiego. Ich akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Moskwie, w przeważającej części w podziemiach metra (ostatnia część odchodzi od tej reguły). Stawimy tu czoła nie tylko mutantom, które powstały na powierzchni na skutek promieniowania, ale i innym mieszkańcom metra. Last Light Redux to odświeżona druga część serii z 2014 roku, która zebrała pozytywne recenzje (średnia ocen w serwisie Metacritic to 76%). 

For the King to nieco luźniejsza (przynajmniej jeśli chodzi klimat) produkcja, która stanowi wymagające połączenie strategii, systemu walki w trybie turowym i elementów gier z gatunku roguelike. Każda rozgrywka jest wyjątkowa dzięki proceduralnie generowanym mapom, zadaniom i wydarzeniom. Co więcej, możemy poznawać świat Fahrul w trybie dla pojedynczego gracza albo w trybie kooperacji. Ten tytuł zebrał średnią ocen na Metacritic na poziomie 79%. Co warto podkreślić, żadna z udostępnionych za darmo gier na EGS nie ma szczególnie wysokich wymagań ani rozmiarów do pobrania, więc warto dać im szansę i chociaż spróbować. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Metro: Last Light Redux i For The King za darmo w Epic Games Store

 0