Microsoft Defender udostępniony na urządzeniach z iOS i macOS

Microsoft Defender udostępniony na urządzeniach z iOS i macOS

Microsoft Defender jest wieloplatformową aplikacją do ochrony, która trafiła nie tylko na system operacyjny Windows, ale również na platformy Android, iOS, macOS oraz iPadOS.

Windows Defender to oprogramowanie do ochrony komputera, które zna raczej każdy, ponieważ pozostaje wbudowane w systemy operacyjne Microsoftu. Microsoft Defender to z kolei aplikacja wieloplatformowa do ochrony urządzeń, którą producent udostępnił na Androidzie, iOS, macOS i iPadOS. Nowy Defender będzie dostępny dla subskrybentów Microsoft 365 i co ciekawe różni się on w zależności od systemu. W przypadku Androida Microsoft Defender obejmuje ochronę antywirusową i skanowanie w poszukiwaniu złośliwych treści. Aplikacja analizuje ponadto sieć, aby zapewnić ochronę przed phishingiem internetowym. Wersja na iOS i iPadOS nie zawiera ochrony antywirusowej, ale narzędzie proponuje osłonę przed phishingiem.

Microsoft Defender pojawił się m.in. na iOS i Androidzie.

Microsoft Defender dostępny na Androidzie i iOS

Microsoft Defender działaniem przypomina pulpit nawigacyjny i nie chce zastępować innych programów antywirusowych. Program zawiera również alerty bezpieczeństwa oraz wskazówki dotyczące wielu urządzeń. Microsoft Defender nie jest więc przydatnym rozwiązaniem jeżeli korzystamy z innego oprogramowania do ochrony przed zagrożeniami z internetu, lecz znajdzie zastosowanie wśród osób, które chcą chronić wiele urządzeń za pomocą prostego pulpitu nawigacyjnego. Firma z Redmond deklaruje też, iż przygotowuje więcej funkcji dla swojej aplikacji.

Tak jak wspominaliśmy udostępniony na systemy Windows i platformy mobilne Microsoft Defender nie jest dla każdego i użyjemy go jeśli mamy wykupiony abonament Microsoft 365 (Personal bądź Family). Nowy Defender oferuje ochronę dla 1 osoby na maksymalnie 5 urządzeniach jednocześnie i w trybie rodzinnym dla 6 użytkowników na maksymalnie 5 urządzeniach. Microsoft 365 Family kosztuje 42,99 zł miesięcznie (429,99 zł rocznie) lub 29,99 zł miesięcznie (299,99 złotych rocznie) za Microsoft 365 Personal.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Defender udostępniony na urządzeniach z iOS i macOS

 0