Microsoft dogaduje się z NVIDIĄ. Gry Xbox pojawią się w chmurze GeForce Now

Microsoft dogaduje się z NVIDIĄ. Gry Xbox pojawią się w chmurze GeForce Now

Microsoft podpisał 10-letnią umowę z NVIDIĄ na udostępnienie gier Xbox w usłudze streamingowej GeForce Now. Prezes firmy, Brad Smith, ogłosił to na konferencji prasowej w Brukseli, gdzie wraz z dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment Jimem Ryanem, szefem Activision Blizzard Bobbym Kotickiem i innymi branżowymi szychami uczestniczył w przesłuchaniu Komisji Europejskiej w sprawie proponowanego przez Microsoft przejęcia Activision Blizzard.

Smith powiedział, że jeśli umowa dojdzie do skutku, gry Activision Blizzard, takie jak seria Call of Duty, będą również dostępne w usłudze GeForce Now. Wydawca usunął swoje tytuły z usługi grania w chmurze od NVIDII w 2020 roku. Ogłoszenie przedstawiciela Microsoftu pojawiło się kilka godzin po tym, jak potwierdzono, że gigant z Redmond wprowadzi gry Xbox na platformy Nintendo, takie jak Switch, w ramach wiążącej 10-letniej umowy – w tym tytuły Activision Blizzard, jeśli przejęcie zostanie sfinalizowane. Smith dodał, że NVIDIA wspiera umowę z Activision Blizzard.

Microsoft podpisał 10-letnią umowę z NVIDIĄ na udostępnienie gier Xbox w usłudze streamingowej GeForce Now.

„To partnerstwo pomoże rozszerzyć katalog tytułów NVIDIA o gry takie jak Call of Duty, jednocześnie dając deweloperom więcej możliwości oferowania gier w streamingu. Cieszymy się, że możemy zaoferować graczom więcej możliwości grania w gry, które kochają” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer.

Użytkownicy będą musieli kupić gry w sklepach Xbox PC, Steam lub Epic Games, aby grać w nie w usłudze GeForce Now. Nie jest jasne, kiedy gry Xbox będą dostępne za pośrednictwem usługi NVIDII, która ma ponad 25 milionów użytkowników. Jednak Zieloni przyznali, że Microsoft „natychmiast rozpocznie pracę nad integracją gier Xbox PC z GeForce Now”.

Umowa zapewni graczom możliwość grania w tytuły Microsoftu w chmurze, bez konieczności posiada mocnego sprzętu, wystarczy stabilne połączenie internetowe. Bez wątpienia umowa z NVIDIA jest próbą przekonania organów regulacyjnych, które mają obawy związane z przejęciem Activision i pokazanie, że Xbox Cloud Gaming nie będzie jedynym sposobem na streaming gier, jeśli umowa zostanie zatwierdzona. 

Na początku tego miesiąca brytyjski organ ds. konkurencji powiedział, że proponowane przejęcie Activision za 68,7 miliarda dolarów może spowodować „znaczne zmniejszenie konkurencji na rynku konsol do gier” i „zaszkodzić brytyjskim graczom”. Urząd ds. Konkurencji i Rynków stwierdził, że Microsoft ma już 60-70 procent udziału w rynku gier w chmurze i że jeśli transakcja dojdzie do skutku, „wzmocni to jeszcze bardziej tę pozycję”. W grudniu amerykańska Federalna Komisja Handlu złożyła pozew o zablokowanie fuzji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft dogaduje się z NVIDIĄ. Gry Xbox pojawią się w chmurze GeForce Now

 0