Microsoft eliminuje dwa błędy w systemie Windows 11

Microsoft eliminuje dwa błędy w systemie Windows 11

Jakiś czas temu w Windowsie 11 wykryto błędy powodujące spowolnienie systemu operacyjnego i awarię aplikacji. Microsoft zdołał uporać się z sytuacją, publikując stosowny update.

Windows 11 otrzymał aktualizację KB5008215, która eliminuje błędy spowalniające cały system i powodujące nieoczekiwanie zamknięcie uruchomionych programów. Jeżeli chodzi o wydajność, to dotyczyło ono obniżenia zapisu na dyskach o około 50%, co miało miejsce w momencie aktywności dziennika NTFS USN, więc sytuacja była poważna. Problem odkryto w sierpniu bieżącego roku. Producent opublikował jakiś czas temu opcjonalny update, z kolei teraz aktualizacja jest częścią grudniowego Patch Tuesday. Jeżeli mieliście tego rodzaju kłopot z działaniem aplikacji czy gorszą wydajność wspomniana łatka powinna pomóc.

Microsoft wyeliminował w Windowsie 11 błędy, które negatywnie wpływały na wydajność całego systemu i powodowały awarię aplikacji.

Oprócz tego Microsoft naprawił błąd uniemożliwiający uruchamianie programów Kaspersky, co miało miejsce, gdy próbowaliśmy zaktualizować je przy pomocy Instalatora Microsoft (MSI). Kaspersky potwierdził, że całość może negatywnie wpłynąć na działanie aplikacji, kiedy pominiemy instalację łatki. Co ciekawe użytkownicy skarżyli się, że wydajność ich nośników danych znacznie spadła w najnowszej wersji okienek. Przykładowo „MJ_JasonM” twierdził, iż wydajność losowego zapisu na dysku SSD zmalała prawie o połowę w porównaniu z Windowsem 10. Microsoft wówczas badał sprawę, by znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy.

Windows 11 pojawił się w październiku, tymczasem gigant z Redmond przygotowuje większą aktualizację 22H2, która zadebiutuje w drugiej połowie 2022 roku, wnosząc wiele nowych rzeczy. Wróci narzędzie przeciąganie i upuszczanie czy pojawi się nowa funkcja sterowania głosem "Dostęp głosowy", który pomoże zwłaszcza ludziom niepełnosprawnym - pozwoli kontrolować pulpit, otwierać pliki czy wybierać teksty. Nowinek będzie więcej i jedne z nich obejmą np. panel emoji. Opisane rzeczy, które są w fazie testów trafią do nas maksymalnie jesienią przyszłego roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft eliminuje dwa błędy w systemie Windows 11

 0