Microsoft informuje o błędach w Windows 11 23H2

Microsoft informuje o błędach w Windows 11 23H2

Windows 11 doczekał się aktualizacji oznaczonej jako 23H2. Niestety wydanie to posiada pewne błędy, z którymi stara się teraz uporać Microsoft. Gigant z Redmond miał wstrzymać aktualizacje dla niektórych użytkowników do czasu wyeliminowania błędu.

Windows 11 23H2 nie lubi się z wieloma monitorami

Aktualizacje oprogramowania mają to do siebie, że potrafią zawierać błędy. Nikt tutaj nie jest idealny, a wpadki - nawet takie większe - zdarzają się również takim firmom, jak Apple, których oprogramowanie uznawane jest za bardzo stabilne i bezproblemowe. Błędy odkryte zostały też w nowym wydaniu systemu Windows 11. Dokładniej mówiąc, chodzi o wersję 23H2, która została wdrożona 31 października tego roku. Pojawić mogą się między innymi problemy z działaniem Copilota na wieloekranowych konfiguracjach. Użytkownicy korzystający z kilku monitorów mogą doświadczać niepożądanego przemieszczania się ikon między wyświetlaczami, kiedy używają Copilota. Błąd ma również dotyczyć wyrównywania samych ikon.

Błędy odkryte zostały też w nowym wydaniu systemu Windows 11. Dokładniej mówiąc, chodzi o wersję 23H2.

Windows 11

Wygląda jednak na to, że problem nie jest powiązany bezpośrednio z samym systemem, a raczej z aplikacją Copilot. Microsoft przyznaje bowiem, że błąd obecny jest również w Windowsie 10. Niemniej jednak, firma poinformowała, że użytkownicy sprzętu, na którym występuje ten problem mogą nie być w stanie zaktualizować swojego systemu do wersji 23H2. Microsoft zwyczajnie zastosował blokadę do momentu wyeliminowania błędu.

Kłopoty z Narratorem, drukarkami i BitLockerem

Idąc dalej, Microsoft ostrzega także o możliwości nieprawidłowego działania Narratora. Program może się w ogóle nie włączać, jeżeli system Windows 11 w wersji 23H2 został zainstalowany na komputerze za pomocą obrazu ISO lub narzędzia Media Creation Tool. Jedyną metodą na zainstalowanie wersji 23H2 bez problemu z Narratorem jest aktualizacja (poprzez Windows Update) istniejącego już systemu Windows 11 lub Windows 10. Microsoft poinformował, że pracuje już nad rozwiązaniem tego błędy obiecując jednocześnie wprowadzenie poprawek wraz z kolejnym wydaniem. 

Cała lista znanych Microsoftowi problemów z wersją 23H2 nie zamyka się jednak tylko na tych 2 pozycjach. Wymieniane są też: nieprawidłowe otrzymywanie błędu 65000 przez BitLockera, kłopoty z kompatybilnością sterowników Intel Smart Sound Technology oraz możliwość zmiany nazw drukarek i ich ikon z automatycznym instalowaniem aplikacji HP Smart. 

Oczywiście to tylko błędy, o których wie Microsoft. Z czasem (czego oczywiście nie życzymy) odkryte mogą zostać kolejne. Na szczęście wyeliminowanie tych znanych wydaje się być jedynie kwestią czasu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft informuje o błędach w Windows 11 23H2

 0