Microsoft instaluje Windows 10 21H2 nawet, jeśli tego nie chcesz

Microsoft instaluje Windows 10 21H2 nawet, jeśli tego nie chcesz

Premiera Windows 10 21H2 mogła przejść bez większego echa ze względu na nadejście Windowsa 11. Jest to zbiór poprawek do poprzedniej edycji systemu operacyjnego, który Microsoft postanowił wdrożyć u niektórych użytkowników automatycznie.

Istnieje możliwość, że część osób korzystających z Windowsa 10 20H2 z 2020 roku zostanie automatycznie przeniesiona do wydania 21H2 i to bez szansy wyboru. Jak podaje Microsoft są to testy mechanizmu bazującego na uczeniu maszynowym, więc część użytkowników potraktowano jako króliki doświadczalne i to bez ich zgody. Zebrane w ten sposób dane mają pomóc firmie z Redmond udoskonalić swoje narzędzie. Tutaj należy wspomnieć, iż Windows 10 20H2 przestanie być wspierany w maju 2022. Migracja na nowsze wydanie jest zarazem logiczna.

Windows 10 21H2 jest instalowany u części użytkowników automatycznie. Microsoft tłumaczy to testami narzędzia opartego na uczeniu maszynowym.

Microsoft instaluje Windows 10 21H2 automatycznie nawet, jeśli tego nie chcesz

Nie brakuje użytkowników, którzy wraz chcą zostać przy wcześniejszej wersji okienek i taka wymuszona aktualizacja z pewnością ich nie przekona. Co ważne Windows 10 21H2 jest nieszkodliwym zestawem poprawek, co może stanowić zaskoczenie ze względu na poprzednie łatki do Windowsa 10 psujące komputery. Koniec wsparcia 20H2 dotyczy wydań Home oraz Pro, natomiast wersje dla przedsiębiorstw i szkół mają dodatkowy rok wsparcia do 2023 roku. Pytanie jednak, czy należy uszczęśliwiać kogoś na siłę jak robi to Microsoft w tym przypadku?

Tymczasem Microsoft pracuje nad nowym menedżerem zadań w Windowsie 11. Wygląd narzędzia nie uległ większej zmianie od wielu lat, w związku z czym amerykański gigant chce je przeprojektować, choć będzie to pewna ewolucja, a nie konkretna rewolucja. Przede wszystkim dostaniemy obsługę ciemnego motywu, zaś cały interfejs jest inspirowany WinUI oraz XAML. Podstawowy trzon jednak zachowano. Odświeżony menedżer zadań powinien pojawić się w aktualizacji Windows 11 22H2.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft instaluje Windows 10 21H2 nawet, jeśli tego nie chcesz

 0