Microsoft jednak przedłuży wsparcie dla procesorów Skylake pod Windows 7 oraz 8.1

Microsoft jednak przedłuży wsparcie dla procesorów Skylake pod Windows 7 oraz 8.1

Na początku tego roku świat obiegła informacja, że Microsoft nie zamierza wspierać procesorów Intel Skylake dłużej niż do 17-tego lipca 2017 roku, w przypadku systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8.1. Niniejsze słowa oznaczały całkowite zaprzestanie wydawania wszelakich poprawek kompatybilności czy łatek bezpieczeństwa, sugerując jednocześnie przesiadkę na promowanego obecnie Windowsa 10.

Amerykańska koroporacja w mgnieniu oka znalazła się w ogniu krytyki, co przez parę tygodni i tak nie przyniosło żadnych rezultatów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że polityka promocji najnowszej wersji została dodatkowo zaostrzona, gdy Microsoft zdecydował się na wymuszanie aktualizacji na starszych systemach. Również wtedy korporacja zdawała się nie przejmować napływającą zewsząd krytyką.

Nieoczekiwanie, w dniu wczorajszym, gigant z Redmond ogłosił przedłużenie wsparcia dla Skylake o okrągły rok. Zapowiedziano również, że wszystkie błędy krytyczne będą na bieżąco elimowane do chwili totalnego porzucenia danego OS, co dla posiadaczy "okienek" w siódmej edycji oznacza wsparcie do stycznia 2020 roku, natomiast dla posiadaczy wydania ósmego - do stycznia 2023 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft jednak przedłuży wsparcie dla procesorów Skylake pod Windows 7 oraz 8.1

 0