Microsoft kupuje Activision Blizzard. Marki Call of Duty, Overwatch i inne trafią do portfolio Xbox

Microsoft kupuje Activision Blizzard. Marki Call of Duty, Overwatch i inne trafią do portfolio Xbox

Microsoft ogłosił właśnie, że kupi producenta gier wideo  Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów w gotówce, co jest największą transakcją w sektorze. Activision Blizzard odpowiada za wiele najgłośniejszych i najbardziej dochodowych marek na rynku z Call of Duty na czele.

Microsoft postanowił już jakiś czas temu zaatakować i zwiększać bibliotekę gier, które będą dawały przewagę konsolom Xbox nad PlayStation. Firma przejmowała kolejne studia, dołączając do swojego portfolio tak znanych producentów jak Bethesda i ogłaszając coraz to nowsze tytuły na wyłączność. Teraz producent Xboxów zrzucił jednak prawdziwą bombę, ogłaszając zamiar kupna Activision Blizzard, płacąc 95 USD za akcję, co i tak jest o 45% wyższą wartością w porównaniu z piątkowym zamknięciem.

Microsoft zaskoczył wszystkich ogłaszając właśnie zamiar kupna Activision Blizzard, za rekordową w tej branży kwotę 68,7 miliarda dolarów.

"Gry są dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse" – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella. Konsole Somny od lat cieszą się uznaniem użytkowników dzięki bibliotece świetnych gier jak The Last of Us, czy God of War, ale Microsoft właśnie kupił sobie bibliotekę gier Activision, takich jak Call of Duty, Overwatch, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft i wiele innych, dając tym samym platformie Xbox ogromną przewagę nad Playstation. Tytuły Activision były międzyplatformowe, a zmiany mogą i zapewne ograniczą dostępność kolejnych odsłon gamingowych serii do PC i Xbox. 

Activision zmaga się obecnie z oskarżeniami o molestowanie kobiet i promowanie kultury braterstwa. Z firmy odchodzą kolejni pracownicy, a akcje spadały. Możliwe, że taka korzystna sytuacja przyspieszyła decyzję Microsoftu. W tym momencie wiadomo, że pomimo wielu petycji i żądań pracowników, to Bobby Kotick będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego Activision Blizzard.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft kupuje Activision Blizzard. Marki Call of Duty, Overwatch i inne trafią do portfolio Xbox

 0