Microsoft może uruchomić własny sklep z aplikacjami i grami Xbox na iOS. Nadchodzą ogromne zmiany?

Microsoft może uruchomić własny sklep z aplikacjami i grami Xbox na iOS. Nadchodzą ogromne zmiany?

Microsoft podobno ma plany uruchomienia swojego sklepu z aplikacjami na iPhone'a i iPada już w 2024 roku.

Według raportu Financial Times, przepisy Unii Europejskiej dotyczące rynków cyfrowych mogą wprowadzić zmiany, które pozwolą na wprowadzenie własnych sklepów z aplikacjami przez innych twórców, które będą mogły współistnieć z Apple App Store na iOS i iPadOS. Microsoft będzie jednym z pierwszych graczy, którzy uruchomią swój sklep z aplikacjami i grami Xbox po wejściu w życie tych przepisów. Phil Spencer, szef gier Microsoftu, ujawnił przed doroczną konferencją Game Developer Conference, że firma chce otworzyć swój sklep z aplikacjami na iOS i Androidzie, oferując doświadczenie Xbox i całą związana z nim zawartość na różnych ekranach, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Microsoft oczekuje uruchomienia sklepu do marca 2024 roku, a także finalizacji przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Obecny scenariusz nie pozwala Microsoftowi na znaczne operacje na urządzeniach mobilnych, ale firma chce, aby stało się to w najbliższej przyszłości.

Choć w obecnej chwili wydaje się to nie do pomyślenia, to już wkrótce Microsoft może wprowadzić własny sklep do iOS, który będzie funkcjonował obok App Store. Wszystko w rękach polityków.

Podczas gdy Microsoft obecnie zajmuje się organami nadzoru antymonopolowego w związku z obawami, że przejęcie Activision Blizzard może zaszkodzić konkurencji rynkowej, Spencer uważa, że ​​ta umowa może pomóc graczom na smartfonach uzyskać więcej opcji, które uważa za największą platformę, na której obecnie grają.

Sklep z aplikacjami Microsoftu może również pomóc firmie rozwinąć usługę gier w chmurze, która jest obecnie dostępna w ograniczonym stanie na iOS. Podczas gdy użytkownicy Androida mają do tego dedykowaną aplikację, użytkownicy iPhone'a muszą uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Gdyby Microsoft chciał oferować aplikacje, musiałby wyświetlać wszystkie te gry indywidualnie w App Store, a Apple pobierałby 30-procentową marżę z każdej sprzedaży. Sklep z aplikacjami Microsoftu może pomóc firmie ominąć zasady Apple App Store. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft może uruchomić własny sklep z aplikacjami i grami Xbox na iOS. Nadchodzą ogromne zmiany?

 0