Microsoft może zaoferować nową opcję usługi Xbox Game Pass

Microsoft może zaoferować nową opcję usługi Xbox Game Pass

Xbox Game Pass już wkrótce może wzbogacić się o nową opcję abonamentu łączącą nie tylko podstawowe funkcje popularnej usługi Microsoftu, ale także Xbox Live, który jest niezbędny, aby grać na konsoli Xbox przez internet. Oczekuje się, że koszt miesięcznej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate wyniósłby 14,99 dolarów. Istnieje szansa, iż jej ogłoszenie nastąpi wraz z prezentacją nowej wersji Xbox One niezawierającej napędu na płyty. Wspomniany scenariusz nie stanowiłby więc szczególnego zaskoczenia, ponieważ Microsoft tego rodzaju abonamentem chce zachęcić graczy do korzystania z usług online, a także zakupu gier w formie cyfrowej. Co ciekawe, jeśli Xbox Game Pass rzeczywiście wejdzie w życie to jego cena okazuje się tańsza biorąc pod uwagę kupno dwóch przytoczonych wcześniej usług oddzielnie — kosztują one bowiem 19,98 dolarów miesięcznie.

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem połączonej usługi Xbox Game Pass i Xbox Live.

Tym samym gigant z Redmond proponując użytkownikom połączenie dwóch abonamentów w jeden pozwoli zaoszczędzić około 5 dolarów każdego miesiąca. Byłaby to zachęcająca możliwość zważywszy na fakt dość bogatej oferty katalogowej, jaką posiada Xbox Game Pass. Pozwala on uzyskać dostęp do przeszło 100 różnych gier, a dodatkowo Microsoft udostępnia w bibliotece swoje tytuły na wyłączność już w momencie ich debiutu. Całość działa więc na identycznej zasadzie jak choćby EA Access. Ponadto wbrew pozorom Xbox Live umożliwia nie tylko granie przez sieć, ale również co miesiąc udostępnia darmowe produkcje dla swoich abonentów. Przypomnijmy, że Xbox One S All Digital niezawierający napędu optycznego według większości spekulacji powinien trafić do sprzedaży 7 maja.

Oczywiście z racji braku jednego z ważniejszych elementów urządzenie będzie tańsze od podstawowych wersji konsoli. Dodatkowo w zestawie dostaniemy nie 512 GB, a 1 TB dysk twardy, co w zaistniałej sytuacji jest zdecydowanie dobrym pomysłem ze strony producenta. W opracowaniu jest także następna obecnej generacji sprzętu znany pod nazwą Xbox Scarlett, który może zadebiutować w przyszłym lub jeszcze następnym roku. I co ciekawe jedno z wydań też nie zawierałoby napędu. Tutaj eksperci twierdzą, iż prezentacji powinniśmy oczekiwać już na najbliższych czerwcowych targach gier E3, które odbędą się tradycyjnie w Los Angeles.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft może zaoferować nową opcję usługi Xbox Game Pass

 0