Microsoft nie zamierza oddawać wszystkich ekskluzywów i rezygnować z hardware'u? Nowe przecieki

Microsoft nie zamierza oddawać wszystkich ekskluzywów i rezygnować z hardware'u? Nowe przecieki

 

Ten tydzień rozpoczęliśmy od plotek z obozu Microsoftu, które sugerują, że gigant z Redmond może zrezygnować z ekskluzywności swoich gier i wypuścić je poza Xboxem i PC, zarówno na PlayStation 5, jak i Nintendo Switch. Te doniesienia wzbudziły dużo kontrowersji, a wielu fanów Xboxa nie kryło swojego niezadowolenia w mediach społecznościowych. Okazuje się jednak, że ci mogą zachować część tytułów na wyłączność.  

Już wcześniej sugerowano, że produkcje takie jak Sea of ​​Thieves i Hi-Fi Rush mogą trafić na nowe platformy, a teraz różne źródła, w tym poważani informatorzy, donoszą, iż wielkie gry Microsoftu, takie jak Starfield od Bethesdy, Indiana Jones and the Great Circle od MachineGames, a być może nawet Gears of War od The Coalition mogą wylądować na innych konsolach, takich jak PlayStation i Switch.

Microsoft może jednak zachować część swoich tytułów na wyłączność dla Xboxa. 

Niejaki Nate the Hate był jednym z tych, którzy podawali, że słyszeli o plotkach na temat Starfielda. Jednak w serii postów opublikowanych na platformie X postanowił wyjaśnić pewne rzeczy. 

„Chcę podkreślić, że choć słyszałem coś podobnego, to i tak należy to traktować jako plotkę. Jak wspomniano powyżej, nie chciałem o tym pisać, dopóki nie zostanie sfinalizowana przybliżona data premiery, co oznacza, że ​​plany wciąż mogą ulec zmianie. Microsoft udostępni wybrane gry wieloplatformowe. O których wiem. Ludzie przyjmują szalone założenia, że ​​KAŻDA gra będzie wieloplatformowa – co nie jest prawdą. Microsoft nie zamierza też wychodzić z branży hardware'owej. Strategia wieloplatformowa to niewielka zmiana strategii, w ramach której NIEKTÓRE tytuły stają się wieloplatformowe. MS zachowa ekskluzywność dla znanych gier” - napisał Nate the Hate.

To stoi nieco w sprzeczności z przeciekami sugerującymi, że Starfield, Indiana Jones and the Great Circle czy Gears of War miałyby trafić na konsole konkurentów, bo przecież są to najbardziej znane tytuły Microsoftu. Z drugiej strony, jeśli informacje te się potwierdzą, należy się zastanowić, czy ta zmiana strategii przyniesie Microsoftowi wymierne rezultaty. Wątpliwe jest, aby wypuszczenie po latach gier takich jak Sea of ​​Thieves i Hi-Fi Rush na PlayStation lub Switch mogło mieć znaczący wpływ wyniki giganta z Redmond.

Tak czy inaczej, dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, powiedział, że fani mogą spodziewać się aktualizacji na temat biznesowej przyszłości Xboxa w przyszłym tygodniu. To, że nie zdementował wprost tych plotek, prawdopodobnie oznacza, że ​​rzeczywiście coś jest na rzeczy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft nie zamierza oddawać wszystkich ekskluzywów i rezygnować z hardware'u? Nowe przecieki

 0