Microsoft opublikował aktualizację do Windowsa 10, która sprawia problemy

Microsoft opublikował aktualizację do Windowsa 10, która sprawia problemy

Microsoft przyzwyczaił nas do wydawania wadliwych aktualizacji do systemów Windows i nie inaczej jest w przypadku najnowszej poprawki tym razem dla Windowsa 10.

Aktualizacja KB5017308 dla Windowsa 10 jest udostępniana za pośrednictwem Windows Update, ale możemy także ściągnąć instalator offline. Niektórzy użytkownicy skarżą się na kłopot z implementacją łatki, która nie instaluje się po pobraniu i wyświetla błąd "0x800f081f". W innych przypadkach aktualizacja odmawia instalacji z komunikatami o błędach ("0x8000ffff", "0x8007007e" i "0x80073701"). W skrajnej sytuacji wywołuje pętlę restartów komputera. Microsoft na ten moment nie odniósł się do problemów i nie wydał poprawki czy poradnika jak rozwiązać problem. Poinformowano też, że aktualizacja może doprowadzić do awarii procesora graficznego.

Aktualizacja KB5017308 dla Windowsa 10 może nie instalować się po pobraniu, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do restartowania komputera.

Windows 10 aktualizacja

Jeśli ją zainstalowaliśmy i występują jakiekolwiek kłopoty z funkcjonowaniem komputera, to najlepiej ją odinstalować do czasu aż Microsoft nie ustosunkuje się do sprawy. Z drugiej strony warto pamiętać, że update KB5017308 wnosi ważne poprawki bezpieczeństwa, które pomagają chronić system operacyjny, więc gdy wszystko funkcjonuje bez zakłóceń, nie powinniśmy usuwać tej aktualizacji. Łatka wyeliminowała błąd, który doprowadzał do tego, że instalacje gier mogły zakończyć się nagłym niepowodzeniem. Dodatkowo teraz ikony w wyszukiwarce wyświetlają się prawidłowo.

Firma opublikowała aktualizację KB5017328 dla systemu Windows 11, ale nie sprawia ona większych problemów i wydaje się stabilna. Cóż kolejny wadliwy patch do Windowsa nie dziwi i należy mieć nadzieję, iż w przyszłości gigant z Redmond będzie zaliczał mniej takich wpadek. W przypadku Windowsa 11 wadliwych aktualizacji nie ma wiele w przeciwieństwie do poprzedniej wersji systemu operacyjnego. Zdarzyło wam się, że jakiś update negatywnie wpływał na działanie urządzenia?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft opublikował aktualizację do Windowsa 10, która sprawia problemy

 0