Microsoft po siedmiu latach blokuje opcję darmowej aktualizacji Windows 7/8 do Windows 10/11

Microsoft po siedmiu latach blokuje opcję darmowej aktualizacji Windows 7/8 do Windows 10/11

Jeśli planowaliście użyć starego klucza produktu Windows 7 lub 8 do aktywacji systemu Windows 11, to nie mamy dla was dobrych wieści. Microsoft po latach postanowił w końcu zamknąć lukę, z której masowo korzystali użytkownicy PC. Użytkownicy systemu Windows 10 nadal będą nadal mogli bezpłatnie zaktualizować system w dającej się przewidzieć przyszłości.

Microsoft zamyka luka

Microsoft nie umożliwia już właścicielom systemów Windows 7 i 8 bezpłatnej przesiadki na system Windows 10 lub 11. Chociaż ogłoszenie to wystosowano już 20 września, testy pokazują, że niektóre sposoby aktualizacji nadal działają, ale mogą wkrótce zostać zamknięte. Kiedy w 2015 roku wypuszczono system Windows 10, firma udostępniła go bezpłatnie użytkownikom systemów Windows 7 i 8 na okres jednego roku. Jednak ta metoda aktualizacji było dostępna nie została zablokowana w lipcu 2016 r.

Microsoft nie umożliwia już właścicielom systemów Windows 7 i 8 bezpłatnej przesiadki na system Windows 10 lub 11.

Co więcej, gdy Microsoft powtórzył ofertę bezpłatnej aktualizacji w celu umożliwienia aktualizacji z systemu Windows 10 do 11, nieoficjalnie rozszerzył to na dwie poprzednie wersje OS. Jeszcze w zeszłym miesiącu klucze systemów Windows 7 i 8 nadal umożliwiły aktywację instalacji systemu Windows 11. Pomimo ogłoszenia firmy, Ars Technica i Neowin pomyślnie zainstalowały w zeszłym tygodniu Windows 11 22H2 przy użyciu starych kodów produktów. Jednak nowsze wersje programu Insider odmówiły przyjęcia kluczy dla systemów Windows 7 i 8, co sugeruje, że nadchodzące wersje publiczne w końcu załatają wieloletnią lukę.

Windows 11 wciąż nie jest znacząco wydajniejszy od Windowsa 10, pomimo obietnic Microsoftu i Intela

Microsoft rozpoczął udostępnianie kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 11, 23H2, niektórym użytkownikom wersji Enterprise 26 września, a pełna publiczna edycja pojawi się w tym kwartale. Osoby niebędące specjalistami, które chcą dokonać aktualizacji wcześniej, powinny przejść do opcji Ustawienia > Windows Update i włączyć opcję „Pobierz najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne”.

Windows 11 23H2

Windows 11 23H2 integruje Windows Copilot – generatywnego asystenta chatbota AI – z całym systemem operacyjnym i wprowadza funkcje AI do aplikacji Microsoft 365. Aplikacje do edycji obrazów Microsoftu również korzystają z funkcji sztucznej inteligencji, a upgrade’u doczekały się też aplikacje Eksploratora plików, Notatnika, Narratora i innych programów.

Choć opcja bezpłatnej aktualizacji dla posiadaczy Windows 7 i 8 dobiega końca, oferta pozostaje nadal dostępna dla użytkowników Windows 10 na systemach spełniających wysokie wymagania systemowe Windows 11. Firma nie podała daty zakończenia obecnej promocji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft po siedmiu latach blokuje opcję darmowej aktualizacji Windows 7/8 do Windows 10/11

 0