Microsoft potwierdza, które z gier trafią na PS4/PS5 i Switcha. Znamy daty premier

Microsoft potwierdza, które z gier trafią na PS4/PS5 i Switcha. Znamy daty premier

Po tygodniach plotek Microsoft ogłosił niedawno zamiar przeniesienia niektórych swoich gier na konkurencyjne platformy. Co prawda w specjalnym podcaście, opublikowanym tydzień temu, nie podano żadnych tytułów, ale właśnie ujawniono, że będą to Sea of ​​Thieves, Grounded, Hi-Fi Rush i Pentiment. 

Podczas prezentacji Nintendo Direct potwierdzono wydanie Grounded i Pentiment na Switcha, a w poście na blogu Microsoft ujawnił, że na platformach Sony pojawią się gry Sea of ​​Thieves, Hi-Fi Rush, a także Grounded i Pentiment.

Jako pierwsza spoza wyłączności na Xboxa i Windowsa uwolni się gra przygodowa Pentiment, stworzona przez Obsidian Entertainment, która trafi na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch

Jako pierwsza spoza wyłączności na Xboxa i Windowsa uwolni się gra przygodowa Pentiment, stworzona przez Obsidian Entertainment, która trafi na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch 22 lutego. Następnie na PlayStation 5 pojawi się rytmiczna gra akcji od Tango Gameworks, Hi-Fi Rush, co nastąpi już 19 marca.

Kolejne dwie gry mają premierę w kwietniu. Kooperacyjna gra survivalowa Grounded studia Obsidian ukaże się 16 kwietnia na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch, a 30 kwietnia na PlayStation 5 ukaże się piracka gra Rare, Sea of ​​Thieves. W obu grach wieloosobowych będzie można grać międzyplatformowo na wszystkich platformach.

„Niezależnie od tego, czy gracze Nintendo Switch i PlayStation przetrwają razem na podwórku w Grounded, czy też gracze PlayStation wieść będą pirackie życie w Sea of ​​Thieves dzięki rozgrywce międzyplatformowej, te multiplayerowe tytuły zjednoczą więcej ludzi i będą nadal rozwijać swoje społeczności” – tłumaczy Microsoft. „Te tytuły dołączają do takich marek, jak Minecraft, Call of Duty, Overwatch i Diablo – które już docierają do graczy i fanów na wielu platformach – i nie możemy się doczekać, aż więcej graczy będzie mogło doświadczyć tych światów i historii na większej liczbie platform”.

Pomimo krążących plotek Microsoft nie potwierdził jeszcze żadnych innych gier Xbox, które pojawią się na platformach PlayStation lub Switch. Pomimo nagłej zmiany strategii dotyczącej wyłączności, Microsoft stwierdził, że jego gry nadal będą pojawiać się w pierwszej kolejności na konsolach Xbox, komputerach PC i w ramach usługi Game Pass.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza, które z gier trafią na PS4/PS5 i Switcha. Znamy daty premier

 0