Microsoft potwierdza listopadową premierę Xboxa Series X. Tysiące gier dostępnych na starcie

Microsoft potwierdza listopadową premierę Xboxa Series X. Tysiące gier dostępnych na starcie

Wiemy już całkiem sporo na temat technicznych możliwości next-genów od Sony i Microsoftu, gdyż obie firmy chętnie zachwalały specyfikacje swoich nadchodzących konsol, rozkładając ją na czynniki pierwsze. Poznaliśmy również sporo gier zmierzających na PlayStation 5 i Xbox Series X, jak również wiele software’owych funkcji związanych z nową generację, np. Smart Delivery, które pozwoli nam na darmowy upgrade pomiędzy generacjami. Producenci wciąż nie chcą nam jednak zdradzić dwóch bardzo kluczowych kwestii, czyli daty premiery i ceny nowych konsol. O ile Sony wciąż milczy w tych tematach, tak Microsoft zdecydował się uchylić chociaż rąbka tajemnicy i gigant z Redmond właśnie potwierdził, że Xbox Series X zadebiutuje na rynku w listopadzie tego roku na całym świecie z tysiącami dostępnych gier na starcie.    

Producent obiecuje również przeszło 50 nowych gier, które zostaną zoptymalizowane pod kątem Xboxa Series X, by w pełni wykorzystywać możliwości konsoli.

W gruncie rzeczy Microsoft jedynie potwierdził krążącą od dłuższego czasu w sieci informację, że oba next-geny zadebiutują w listopadzie. Ba, przecieki wskazywały nawet na bardziej konkretną datę 20. listopada, a najnowsze donieisenia sugerują nawet 6. listopada, ale producent nie zdecydował się jeszcze na ujawnienie dnia i postanowił się jeszcze z nami podroczyć, zdradzając jedynie miesiąc premiery. Jeśli zaś chodzi o obiecywane „tysiące gier”, to oczywiście nie chodzi tu o nowe tytuły dedykowane Xboxowi Series X, ale o wsparcie dla wstecznej kompatybilności, dzięki której nowy Xbox obsłuży produkcje z czterech różnych generacji. Jeśli chodzi o gry na wyłączność dla Xboxa, to jak na razie potwierdzono jedynie trzy produkcje dostępne na starcie Series X, czyli The Medium, Scorn i Tetris Effect: Connected. Spodziewać można się tu również jakichś produkcji od zespołów Microsoftu, w tym np. nowej odsłony Forza Motorsport.

Do tego producent obiecuje również przeszło 50 nowych gier, które zostaną zoptymalizowane pod kątem Xboxa Series X, by w pełni wykorzystywać możliwości konsoli. Mowa tu o takich produkcjach jak: Watch Dogs: Legion, Assassin's Creed Valhalla i Dirt 5. To jeszcze nie koniec, ponieważ ponad 40 dostępnych już gier także doczekać ma się aktualizacji, które pozwolą im w pełni lub chociaż w części wykorzystać moc nowego Xboxa, w tym np. Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps i Madden NFL 21. Optymalizacje pod kątem nowej konsoli Microsoftu będą zależne od konkretnego tytułu i wprowadzać mogą wsparcie dla ray tracingu, wyższą liczbę kl./s, skrócenie czasów wczytywania itd. Liczymy na to, że jeszcze w tym miesiącu producent uruchomi przedsprzedaż i poznamy w końcu cenę Xboxa Series X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza listopadową premierę Xboxa Series X. Tysiące gier dostępnych na starcie

 0