Microsoft prosi fanów o pomoc w rozwoju Notatnika i Kalkulatora

Microsoft prosi fanów o pomoc w rozwoju Notatnika i Kalkulatora

Windows 10 to pierwszy w historii system, którego rozwój w założeniu jest możliwy głównie dzięki opiniom społeczności uczestniczącej w ramach programu Windows Insider pozwalającego na wypróbowanie testowych wersji systemu operacyjnego, a następnie zgłoszenie odpowiednich wskazówek jego twórcom. Oczywiście nie wszystkie trafiają do finalnego buildu, ale nie ulega wątpliwości, że Microsoft nad wyraz mocno się nimi kieruje przy dodawaniu kolejnych nowości. Microsoft słowami Steve Teixeiry, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za sprawy związane z oprogramowaniem postanowił poprosić swoich fanów by ci pomogli firmie w dalszym rozwoju jednych z najpopularniejszych aplikacji obecnych w systemie praktycznie od początków jego istnienia, czyli Notatnika oraz Kalkulatora.

Microsoft nieoczekiwanie poprosił fanów o pomoc w dalszym rozwoju Notatnika oraz Kalkulatora dostępnych w popularnym systemie operacyjnym.

Microsoft prosi fanów o pomoc w rozwoju Notatnika i Kalkulatora

O dziwo dotychczas na Twitterowego posta zareagowało ponad 150 osób chcących dostać nowe wydanie Notatnika w tym wersji opartej na UPW, którą bez problemów ściągniemy z Microsoft Store. Jednak najwięcej głosów sugerowało, aby przytoczony edytor tekstowy zmieniono na wzór Notepada++ bądź Visual Studio Code, aczkolwiek reprezentant giganta z Redmond akurat ów pomysł zignorował zalecając korzystanie bezpośrednio z VS Code. Oczywiście nie mogło zabraknąć głosów opowiadających się za zwyczajnym odświeżeniem wyglądu obydwu aplikacji. Nie da się ukryć, że w przypadku tej ostatniej kwestii jest to jak najbardziej rozsądny pomysł. Jeżeli więc macie zbliżone lub jeszcze ciekawsze koncepcje rozwoju programów wykorzystywanych codziennie przez miliony ludzi na świecie odpiszcie na post Teixiery, a nuż weźmie wasz głos pod uwagę.

Zobacz: Windows 10 October 2018 Update zapowiedziany. Jakie zmiany nas czekają?

Choć rozwój Notatnika i Kalkulatora wydaje się interesujący, to mimo wszystko Windows 10 potrzebuje wielu pilniejszych zmian oraz eliminacji błędów utrudniających codzienne korzystanie z niego. Część część poprawek pojawiła się w ramach najnowszego pakietu dostępnego do pobrania z Windows Update. Zbiorczy zestaw aktualizacji KB4458469 kasuje sporą ilość problemów, a najważniejsze wydają się m.in. brak możliwości wylogowania się, opóźnienia w logowaniu się na komputery podłączone do innej sieci. Zmian jest więcej, a konkretną listę znajdziecie bezpośrednio na stronie Microsoftu. Teraz kluczowy wydaje się nadchodzący Windows 10 October Update, który w założeniu znacznie podniesie jakość systemu operacyjnego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft prosi fanów o pomoc w rozwoju Notatnika i Kalkulatora

 0