Microsoft rozwiązuje problem z drukowaniem za sprawą nowej aktualizacji do Windowsa 10

Microsoft rozwiązuje problem z drukowaniem za sprawą nowej aktualizacji do Windowsa 10

Marcowy zestaw aktualizacji do Windowsa 10 wywołał ból głowy u części użytkowników korzystających drukarek z powodu niebieskiego ekranu śmierci wyświetlanego podczas otwierania okna drukowania. Microsoft przyznał, że problem istnieje, ale dotyczy tylko niewielkiego procentu urządzeń. Chociaż dostaliśmy porady, jak poradzić sobie z problemem na własną rękę nie znaczy, że przedsiębiorstwo z Redmond zostawiło posiadaczy dziesiątki na lodzie. Producent udostępnił najnowszy update dla konkretnych wersji systemu operacyjnego eliminujący błąd związany z drukowaniem. Aktualizacje zostają udostępnione - jako opcjonalne - dla użytkowników systemu Windows 10 w wersjach 1507, 1607, 1803, 1809, 1909, 2004. Oczywiście łatki należy instalować tylko wtedy gdy mamy feralny sterownik do drukarki typu3 i nasz sprzęt do drukowania znajduje się na liście.

Microsoft wyeliminował problem z drukowaniem w ramach najnowszej aktualizacji do Windowsa 10.

Microsoft rozwiązuje problem z drukowaniem za sprawą nowej aktualizacji do Windowsa 10

Aby zainstalować update trzeba przejść do Windows Update i poszukać opcjonalnych aktualizacji lub wejść na jedną z podanych wyżej stron. Sytuacja związana z błędem może nie jest powszechna, ale Windows Central podaje, że ma potwierdzonych 20 przypadków awarii od 4 różnych klientów. KB5000802 to aktualizacja bezpieczeństwa więc stanowi wysoki priorytet i została zainstalowana bez naszej ingerencji. Dobrze, że Microsoft tak szybko rozwiązał problem i miejmy nadzieję, że marcowe poprawki nie przyspożą więcej poważnych tarapatów użytkownikom Windowsa 10, choć jak pokazuje przykład licznych aktualizacji wydawanych w przeszłości nie jest to takie pewne.

Windows 10 dostanie aktualizację 21H2, która dostanie szereg nowych funkcji. Na liście znajduje się np. usprawniony Eksplorator plików czy zwiększona opcja konfiguracji wirtualnych pulpitów. Do tego Auto HDR poprawiający doświadczenia z gier korzystających z DirectX 11 oraz DirectX 12. Ponadto oprogramowanie dostanie odświeżone menu Start, które zostanie oderwane od paska zadań.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft rozwiązuje problem z drukowaniem za sprawą nowej aktualizacji do Windowsa 10

 0