Microsoft Surface Laptop Studio 2 może oferować potężne podzespoły, w tym dedykowane GPU

Microsoft Surface Laptop Studio 2 może oferować potężne podzespoły, w tym dedykowane GPU

Microsoft może szykować naprawdę potężnego laptopa o kompaktowych rozmiarach. Mowa o Surface Laptop Studio 2. W sieci pojawiły się właśnie wyniki testów tego urządzenia w programie Geekbench 6. Dzięki zawartym w nich informacjom wiemy, że komputer napędza Intel Core i7-13800H. Za wydajność w obliczeniach związanych z grafiką odpowiada natomiast dedykowana karta graficzna NVIDII.

Według nowych informacji, kolejna odsłona Microsoft Surface Laptop Studio będzie zapewniać naprawdę wysoki poziom wydajności. To kompaktowe urządzenie zostało właśnie przetestowane w jednym z popularnych benchmarków. Oprócz samych wyników wydajności, Geekbench 6 dostarczył szczegółowych informacji o podzespołach, jakie znalazły się na pokładzie Surface Laptop Studio 2. Sercem komputera jest 14-rdzeniowy i 20-wątkowy Intel Core i7-13800H. Procesor dysponuje 6 wydajnymi rdzeniami (P-Core) oraz 8 energooszczędnymi (E-Core). W teście jednordzeniowym zdobył 2564 punkty, a w wielowątkowym 12463 punkty. Co ciekawe, według Geekbench, testowany laptop dysponował aż 64 GB pamięci DDR5 pracującej w trybie 4-kanałowym.

Komputer wyposażono w dedykowaną kartę graficzną NVIDII. Dokładniej mówiąc, z Intel Core i7-13800H współpracuje GeForce RTX 4060 dysponujący 8 GB pamięci VRAM.

Surface Laptop Studio 2 - CPU

Inny test, tym razem sprawdzający możliwości graficzne, zdradza kolejną ważną informację o konfiguracji Surface Laptop Studio 2. Komputer wyposażono w dedykowaną kartę graficzną NVIDII. Dokładniej mówiąc, z Intel Core i7-13800H współpracuje GeForce RTX 4060 dysponujący 8 GB pamięci VRAM. Wynik z benchmarku OpenCL to 81285 punktów, czyli porównywalnie do mobilnego RTX-a 3060. Bardzo ważne w przypadku tego rodzaju komputerów są limity mocy, zarówno dla procesora, jak i karty graficznej. Tych niestety nie znamy.

Surface Laptop Studio 2 - OpenCL
Surface Laptop Studio 2 - RTX 4060

A szkoda, bo nasze ostatnie testy pokazują, jak duży wpływ na wydajność GPU ma ustalona z góry wartość TGP. Decydując się na niewielkie wymiary, Microsoft musiał pójść na pewne kompromisy w kwestii układu chłodzenia. To z pewnością odbiło się właśnie na limitach mocy. Niemniej jednak, Surface Laptop Studio 2 zapowiada się obiecująco. Z takimi podzespołami wykonamy praktycznie wszystkie zadania, pogramy w większość gier, a na koniec dnia z łatwością zapakujemy go do plecaka czy torby.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Surface Laptop Studio 2 może oferować potężne podzespoły, w tym dedykowane GPU

 0