Microsoft Surface Pro 8 oraz Surface Laptop 4 - wyciekły zdjęcia urządzeń. Premiera tuż za rogiem?

Microsoft Surface Pro 8 oraz Surface Laptop 4 - wyciekły zdjęcia urządzeń. Premiera tuż za rogiem?

Długo już czekamy na nowe urządzenia Microsoftu z rodziny Surface, ale z najnowszych przecieków wynika, że wkrótce powinniśmy otrzymać nowe modele zarówno tabletu, jak i laptopa. Do sieci wyciekły bowiem zdjęcia nadchodzących Surface Pro 8 oraz Surface Laptop 4, które opublikowane zostały przez użytkownika Twittera znanego jako cozyplanes. Zdaje się, że fotografie pochodzą z bazy danych amerykańskiej agencji FCC (Federalna Komisja Łączności), skąd dowiadujemy się także, że tablet Surface Pro 8 może otrzymać wsparcie dla technologii LTE. Oba produkty zapewne zadebiutują już na początku przyszłego roku i zdaje się, że nie przyniosą jakichś dużych zmian w ramach designu.

Do sieci wyciekły zdjęcia nadchodzących Surface Pro 8 oraz Surface Laptop 4, które z bazy danych FCC.

Jak donosi portal Windows Central, zarówno Surface Pro 8, jak i Surface Laptop 4, zadebiutować ma już w połowie stycznia. Oba urządzenia wyposażone mają być w 11. generację procesorów Intela z kartami graficznymi Intel Xe. W przypadku notebooka Surface Laptop 4 otrzymać mamy również do wyboru wariant z procesorem AMD i najprawdopodobniej będzie to customowy chip Microsoftu bazujący na serii Ryzen 4000 (Renoir) opartej na architekturze Zen 2. Przypominamy, że gigant z Redmond poprzednio pomagał już w tworzeniu procesora Ryzen Surface Edition dla 15-calowego laptopa Surface Laptop 3. AMD i Microsoft obiecywali wtedy, że CPU i GPU zostało zoptymalizowane pod kątem wydajności na potrzeby tego urządzenia, ale układ miał spore trudności z podstawowymi zadaniami, takimi jak odtwarzanie wideo w 4K.         

Microsoft przeważnie odświeża swoje produkty z serii Surface Pro i Surface Laptop na jesieni (dotychczas firma robiła to w październiku), ale wygląda na to, że razem zmuszeni jesteśmy poczekać nieco dłużej, na co wpływ mogła mieć trwająca pandemia koronawirusa COVID-19. Ostatnia duża aktualizacja tych urządzeń miała miejsce przed rokiem, kiedy to firma zaprezentowała Surface Laptop 3 wraz z odświeżonym Surface Pro 7. W tym roku doczekaliśmy się jak na razie jedynie nowego modelu Surface Laptop Go oraz odświeżenia specyfikacji Surface Pro X. Zdaje się, że Microsoft stosuje tu podobną taktykę jak Apple i nie wypuszcza zupełnie nowych modeli z typową coroczną regularnością, przeważnie decydując się jedynie na podrasowanie komponentów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Surface Pro 8 oraz Surface Laptop 4 - wyciekły zdjęcia urządzeń. Premiera tuż za rogiem?

 0