Microsoft testuje długo wyczekiwany upgrade dla Xbox Series X

Microsoft testuje długo wyczekiwany upgrade dla Xbox Series X

Microsoft regularnie stara się poprawiać dashboard w swoich konsolach i trudno się temu dziwić, gdyż miejscami potrafi być on nieprzyjemny w obsłudze. Tym razem gigant z Redmond postawił w końcu skupić się na aspekcie wizualnym interfejsu użytkownika.

Microsoft rozpoczął testowanie nowego pulpitu nawigacyjnego w rozdzielczości 4K dla konsoli Xbox Series X. Użytkownicy programu Xbox Insiders w pierścieniach Alpha i Alpha Skip-Ahead uzyskali dostęp do zwiększonej rozdzielczości dashboardu najmocniejszego Xboxa, dzięki czemu powinien on prezentować się zdecydowanie lepiej na wyświetlaczach 4K. „Ta zmiana oznacza, że ​​strona główna, przewodnik i inne obszary interfejsu użytkownika będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości natywnej w celu zwiększenia ostrości i czytelności tekstu” — tłumaczy Microsoft.

Microsoft rozpoczął testowanie nowego pulpitu nawigacyjnego w rozdzielczości 4K dla konsoli Xbox Series X.

Microsoft testuje Dolby Vision na nowych Xboxach. Przełom HDR w grach

Do czasu tego nowego pulpitu nawigacyjnego 4K konsole Xbox Series X korzystały z elementów interfejsu użytkownika pulpitu nawigacyjnego w rozdzielczości 1080p. Natywne elementy 4K dla ekranu głównego, przewodnika i innych części dashboardu znacznie poprawią wygląd konsoli Xbox Series X na telewizorach 4K. Szczególnie tych o większych przekątnych, gdzie zwykłe Full HD dość mocno kłuło po oczach. 

Nie jest jeszcze jasne, czy HDR będzie również wspierany w ramach tego nowego upgrade'u i czy Xbox Series S również doczeka się poprawy rozdzielczości pulpitu nawigacyjnego. Mniejsza konsola Xbox Series S może technicznie odtwarzać w obraz rozdzielczości 4K, więc możliwe jest, że ta konsola również otrzyma ulepszenie dashboardu.

Te zmiany pulpitu nawigacyjnego Xbox pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft rozpoczął testowanie nowego trybu nocnego dla różnych konsol Xbox. Nowy tryb nocny pozwala posiadaczom Xboksa przyciemniać ekran, jasność diody LED kontrolera, a nawet przycisk zasilania Xbox. Zarówno pulpit nawigacyjny 4K, jak i tryb nocny powinny trafić d wszystkich użytkowników Xbox Series X jeszcze w tym roku. Mamy jednak nadzieję, że Microsoft przyłoży się przede wszystkim do wyeliminowania błędów technicznych systemu swoich konsol, gdzie często zdarza się, że nie możemy uruchomić gry bez kontentej przyczyny i zmuszani jesteśmy resetować sprzęt. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft testuje długo wyczekiwany upgrade dla Xbox Series X

 0