Microsoft usunął błąd powodujący niebieski ekran śmierci w Windows 10

Microsoft usunął błąd powodujący niebieski ekran śmierci w Windows 10

Windows 10 October 2018 Update oraz towarzysząca mu późniejsza łatka KB4464330 przyniosły użytkownikom systemu operacyjnego Microsoftu wiele problemów. Drugi zestaw poprawek, zgodnie z informacjami sprzed kilku dni, w przypadku właścicieli stacji roboczych i laptopów marki HP powodował niesławnego blue screena, a całość wiązała się ze sterownikiem do klawiatury (co ciekawe pojawiły się głosy, iż błąd występuje też w komputerach innych marek, np. DELL). Jedyną w miarę sprawdzoną radą była ręczna podmiana feralnego sterownika na poprzedni, aczkolwiek wiązało się to z wykonywaniem wielu czasochłonnych oraz dla niektórych użytkowników trudnych czynności. Szczęśliwie Microsoft nie tylko testuje Windows 10 October 2018, ale także na bieżąco naprawia błędy obejmujące najnowsze aktualizacje.

Aktualizacja KB4468304 eliminuje niebieski ekran śmierci, który nawiedzał pechowych użytkowników Windowsa 10.

Microsoft usunął błąd powodujący niebieski ekran śmierci w Windows 10

Opublikowany właśnie update KB4468304 został skierowany głównie w stronę właścicieli komputerów HP, którzy skarżyli się na niebieskie ekrany śmierci. Jak potwierdził amerykański gigant, dzięki współpracy z HP ustalono, który dokładnie sterownik nie współpracuje poprawnie z wersjami systemu 1803 oraz 1809, dzięki czemu usunięto go z Windows Update. Natomiast przytoczona aktualizacja automatycznie bez naszej ingerencji naprawia wszelkie szkody. Ponadto dowiedzieliśmy się, że HP aktywnie pracuje nad wypuszczeniem poprawnie działającego sterownika, lecz nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi. Wielką tajemnicą pozostaje także rozwiązanie w przypadku osób posiadających urządzenia innych producentów, gdzie błąd także miał się pojawić. Z kolei druga poprawka oznaczona numerem KB4468550 eliminuje wcześniejszy problem z brakiem dźwięku objawiający się po implementacji sterownika Intel Smart Sound Technology 09.21.00.3755.

Wspomniane aktualizacje powinny być już dostępne dla użytkowników, którzy doświadczyli tego rodzaju problemów. Przy okazji wielką tajemnicą pozostaje przywrócenie do Windows Update oczekiwanego październikowego zestawu Windows 10 October 2018 Update. Tak jak informowaliśmy, jest on dostępny w ramach programu Insider, natomiast większość ostatnich problemów wystąpiła u osób, które zdążyły pobrać łatkę jeszcze przed jej wycofaniem z obiegu - takich użytkowników z racji promocji aktualizacji jest zapewne cała masa. Tak czy inaczej, trzeba pochwalić Microsoft za wyjątkowo sprawne działanie, co wcześniej nie było dla niego typowe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft usunął błąd powodujący niebieski ekran śmierci w Windows 10

 0