Microsoft wprowadza do systemu Windows 10 nowe ikony

Microsoft wprowadza do systemu Windows 10 nowe ikony

Microsoft regularnie rozwija swój system operacyjny Windows 10 z kolei jedną ze zmian, która obejmie niebawem publiczną wersję oprogramowania są nowe ikonki. Aktualnie „ikony przyszłości” jak to je określa Microsoft trafiły do pierwszych użytkowników biorących udział w beta testach w ramach programu Windows Insider Release Preview. Ogółem odświeżonych ma zostać aż 100 systemowych ikon, zaś Alarm i zegar, Kalendarz, Kalkulator, Muzyka Groove, Poczta, Filmy i TV oraz Dyktafon to pierwsze aplikacje, jakie w tym przypadku doczekały się opisanych wyżej zmian. Natomiast część z programów będzie udostępniana posiadaczom bezpośrednio w sklepie Microsoft Store. Co ciekawe głównym powodem aktualizacji ma być Windows 10X, który jeśli wierzyć dostępnym informacjom trafi do dystrybucji pod koniec bieżącego roku. Przyglądając się widocznemu poniżej obrazkowi nie dam się im odmówić pewnej oryginalności.

Microsoft postanowił odświeżyć około 100 dostępnych w Windows 10 ikonek.

Microsoft wprowadza do systemu Windows 10 nowe ikony

Do kwestii nowych ikon odniosła się Christina Koehn odpowiedzialna w amerykańskiej firmie za warstwę wizualną systemu operacyjnego przyznając, że przez 35 lat historii wiele się zmieniło, jeśli chodzi o komputery oraz ich użytkowników czy ikony, a także okienka. Przedstawicielka giganta z Redmond napisała, że płaskie, monochromatyczne ikony wyglądały bardzo dobrze w towarzystwie kafelek, aczkolwiek wraz z czasem, gdy do Windowsa trafiły ikony mające inny wystrój całość należało uporządkować. Cóż dobrze, że producent dba o aspekt graficzny swojego flagowego produktu, ale powinien zadbać również o poprawność jego funkcjonowania, wliczając w to niesprawianie użytkownikom większych problemów. Niestety te pojawiły się wraz z niedawną aktualizacją do Windows 10. Update oznaczony jako KB4532693 ma kasować pliki dostępne na dyskach niektórych komputerów.

Na szczęście problem nie obejmuje większej grupy ludzi więc szansa, że akurat nam się on przytrafi nie jest zbyt duża. Co ciekawe jakiś czas temu pojawiła się informacja od zaniepokojonych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych jakoby Microsoft skasował w dziesiątej edycji okienek możliwość logowania na konto lokalne. Identyczną sytuację zgłaszali też właściciele komputerów z Niemiec, zaś przyczyną takiej sytuacji ma być rzekomo fakt instalacji Windows 10 z aktywnym połączeniem internetowym. Aby wszystko było po staremu zgodnie z instrukcją należy na ten czas odłączyć PC od sieci. Oczywiście konieczność logowania na konto Microsoftu ma swoje plusy, lecz nie wszystkim przypadła do gustu i tak część społeczność woli korzystać ze starej metody logowania się do systemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wprowadza do systemu Windows 10 nowe ikony

 0