Microsoft za trzy tygodnie zaprezentuje nową generację Windowsa

Microsoft za trzy tygodnie zaprezentuje nową generację Windowsa

Microsoft od jakiegoś czasu zwiastuje nadejście kolejnej generacji Windowsa, a teraz firma ​​oficjalnie ogłosiła, że zaprezentuje nową wersję swojego OS już pod koniec bieżącego miesiąca. Dyrektor generalny Satya Nadella i dyrektor ds. produktu Panos Panay będą obecni na tym wydarzeniu, które rozpocznie się 24 czerwca o godzinie 17:00 czasu polskiego. „Wkrótce udostępnimy jedną z najważniejszych aktualizacji systemu Windows ostatniej dekady, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla programistów i twórców” – powiedział Nadella podczas przemówienia Build 2021 w zeszłym tygodniu. „Stworzymy więcej możliwości dla każdego programisty Windows i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do tworzenia i dystrybucji oraz zarabiania na aplikacjach” – dodał, co potwierdza doniesienia na temat prac nad nowym sklepem Microsoftu.

Microsoft ogłosił, że zaprezentuje nową wersję swojego OS już pod koniec bieżącego miesiąca, 24 czerwca.

Zaproszenie pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak Nadella pochwalił się nadchodzącym ogłoszeniem „następnej generacji systemu Windows”. Oczekuje się, że Microsoft przedstawi szczegóły zmian w systemie Windows, które prawdopodobnie będą zawierać szereg ulepszeń wizualnych. Spodziewamy się dużego odświeżenia interfejsu użytkownika w systemie Windows w ramach upadate'u o nazwie kodowej "Sun Valley". Zaproszenie na wydarzenie Microsoftu wydaje się nawet ujawniać nowe logo Windows. Microsoft potwierdził w zeszłym miesiącu, że Windows 10X, jego system operacyjny pierwotnie stworzony dla urządzeń z dwoma ekranami, został skasowany. Z przecieków wynika, że producent wprowadza teraz elementy wizualne tego OS do głównej wersji systemu Windows 10.

Satya Nadella potwierdza, że Microsoft pracuje nad nową generacją Windowsa

Wiele zmian wizualnych już się rozpoczęło, jak np. nowy system ikon czy ulepszony Eksplorator Plików. Microsoft koncentruje się również na ulepszaniu podstawowych funkcji systemu Windows, wprowadzając poprawki dotyczące problemu z przestawianiem aplikacji na wielu monitorach, dodając funkcję Xbox Auto HDR oraz poprawiając obsługę dźwięku Bluetooth. Wydaje się, że nowa generacja będzie po prostu dużą aktualizacją dla Windows 10, a nie zupełnie nowym systemem operacyjnym, ale nie możemy wykluczać także i takiej opcji. "Dziesiątka" ma już przecież 6 lat na karku i jeśli Microsoft będzie nadal trzymał się standardowych kadencji dla systemu, to najwyższy czas na zmianę. Dotychczas mówiło się jednak, że Windows 10 może być ostatnim OS firmy, gdyż stanowić ma nieustannie rozwijaną usługę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft za trzy tygodnie zaprezentuje nową generację Windowsa

 0