Microsoft zaczął sprzedawać licencje Windows 11 i wcale się tym nie chwali

Microsoft zaczął sprzedawać licencje Windows 11 i wcale się tym nie chwali

Jak dotąd pozyskać system Windows 11 można było na różne sposoby: zaktualizować Windows 10, kupić komputer z preinstalowaną "jedenastką", albo szukać systemu w zewnętrznych sklepach, jednak (co zaskakujące) nie było opcji zakupu systemu od samego producenta.

Przez wiele miesięcy po premierze Windowsa 11 nie było opcji zakupu licencji na stronach Microsoftu. Zamiast tego trzeba było kupić jedną z wersji systemu Windows 10, a następnie przeprowadzić proces aktualizacji.  Ostatnio jednak w sklepie Microsoft Store nieoczekiwanie pojawiły się licencje na system Windows 11, co oznacza, że osoby składające nowy komputer własnoręcznie mogą uprościć nieco proces instalacji oprogramowania, od razu wybierając Windows 11, zamiast wrzucać na dysk najpierw Windows 10 (oczywiście podążając ścieżką Microsoftu).

Microsoft po cichu zaktualizował swój sklep i wprowadził do sprzedaży licencje systemu Windows 11.

Nie wiadomo od kiedy Microsoft sprzedaje licencje na Windows 11. Producent nie chwalił się zmianami w swoim sklepie. Wersje Windows 11 Home i Pro kosztują tyle samo, co ich odpowiedniki w przypadku Windows 10. Portal PCMag próbował prześledzić od kiedy producent sprzedaje Windowsy 11 na swojej witrynie, przeglądając zarchiwizowane wersje strony i wszystko wskazuje na to, że możliwość taka istnieje już od maja. Cyfrowe licencje Windows 11 Home i Pro kosztują odpowiednio 139 i 199 USD (nie są dostępne w polskiej wersji sklepu).

Nie wiadomo czemu Microsoft po cichu wprowadził Windowsa 11 do bezpośredniej sprzedaży za pośrednictwem swojego sklepu dopiero teraz. Możliwe, że producent woli sprzedawać system wraz z gotowymi zestawami, które gwarantują spełnienie minimalnych wymagań sprzętowych - co było przecież przedmiotem wielu kontrowersji. Pozwoli to na uniknięcie problemów od niezadowolonych klientów, spośród których większość zapewne nawet nie wie, co to jest TPM.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zaczął sprzedawać licencje Windows 11 i wcale się tym nie chwali

 0