MindsEye od twórcy GTA zaprezentowany na zwiastunie. Gra rzuci wyzwanie Grand Theft Auto?

MindsEye od twórcy GTA zaprezentowany na zwiastunie. Gra rzuci wyzwanie Grand Theft Auto?

Grand Theft Auto może mieć niebawem poważnego konkurenta. Były twórca GTA zaprezentował na zwiastunie swoją nową grę, która wywiera pozytywne wrażenie. Na konkretny musimy jeszcze poczekać.

MindsEye to projekt studia Build A Rocket Boy założonego przez Lesliego Benziesa, byłego prezesa Rockstar North i głównego twórcę Grand Theft Auto. Grę pokazano na zwiastunie, na którym nie brakuje akcji, strzelanin, pościgów, czy wybuchów, a więc elementów charakterystycznych dla kultowego GTA. Oczywiście ciężko wysnuć konkretne wnioski na podstawie 26-sekundowego teasera, aczkolwiek jak na razie produkcja wywarła pozytywne wrażenie. MindsEye jest przygodową grą akcji AAA z historią dla pojedynczego gracza z motywem spiskowych teorii, korporacji i złowrogich nowych technologii (część widzimy na materiale). Wszystko w otwartym świecie.

MindsEye będzie dostępny w ramach platformy Everywhere.

Całość łączy się z bezpłatną platformą Everywhere wzorowaną na Robloxie, która umożliwi graczom tworzenie zawartości do MindsEye. Dzięki temu deweloperzy przygotują bazę z główną fabułą, którą być może sami rozwiną, lecz za zapewnienie długiej żywotności tytułu odpowiadać ma społeczność. Pomysł ciekawy, który może przyciągnąć kreatywnych graczy. MindsEye zadebiutuje na PC oraz wiodących konsolach. Produkcja będzie płatna, jednak ceny nie znamy. MindsEye będzie dostępny wyłącznie w Everywhere i nie zostanie udostępniony jako samodzielny produkt.

Sama platforma to też swego rodzaju gra, w której gracze trafią do centralnego punktu dowodzenia Utropia i odwiedzą różne dzielnice z opcjami generowania treści. Użytkownicy nie tylko skorzystają z gotowych lokacji np. Dzielnicy Walki zawierającej strzelanki, ale również opracują własne miejsca i będą mogli udostępnić je w internecie. Wszystko przygotujemy w kreatorze o nazwie ARC-adia. Uważacie, że GTA będzie miało problem po nadejściu MindsEye?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MindsEye od twórcy GTA zaprezentowany na zwiastunie. Gra rzuci wyzwanie Grand Theft Auto?

 0