Gracze budują Nowy Jork w Minecrafcie w skali 1:1. Projekt wygląda nieprawdopodobnie

Gracze budują Nowy Jork w Minecrafcie w skali 1:1. Projekt wygląda nieprawdopodobnie

W Minecrafcie można odtworzyć chyba niemal wszystko. Grupa blisko trzech tysięcy graczy buduje w nim właśnie Nowy Jork w skali jeden do jednego.

Jeśli uważacie, że plansza w grze Spider-Man jest duża, to popatrzcie lepiej na przedsięwzięcie grupy o nazwie Build the Earth. W ramach jej inicjatywy w Minecrafcie powstaje aktualnie nie tylko Manhattan, ale cały Nowy Jork. Pracuje nad tym 2731 członków grupy. O inicjatywie robi się coraz głośniej, więc można się spodziewać, że w najbliższym czasie przyłączą się do niej kolejni wirtualni budowniczy. Na czele projektu stoi programista o pseudonimie MineFact. Ma zaledwie 21 lat.

Grupa o nazwie Build the Earth odtwarza w Minecrafcie cały Nowy Jork w skali jeden do jednego. Owoce jej pracy możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Jak mogliście się domyślić na podstawie nazwy inicjatywy, początkowo jej celem było odtworzenie całej kuli ziemskiej. Jednak wyzwanie przerosło twórców, toteż ostatecznie (czy na pewno?) zdecydowali, że skoncentrują się na przeniesieniu do Minecrafta samego Nowego Jorku. A to i tak olbrzymie przedsięwzięcie. Powierzchnia najgęściej zaludnionego miasta Stanów Zjednoczonych to 783,8 km². A Build the Earth przyjęło, że jeden blok w Minecrafcie odpowiada jednemu metrowi sześciennemu.

Odtwarzanie Nowego Jorku rozpoczęto od słynnego Manhattanu, a konkretnie od pomnika i muzeum, które upamiętniają ofiary zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku. MineFact wyznacza ciąg dalszy prac, przygotowując szkielety budynków, które następnie pozostali członkowie inicjatywy wypełniają zawartością. Jednym z podstawowych narzędzi w pracy grupy jest Google Maps. Po ponad dwóch latach ich przedsięwzięcie w końcu zaczyna przynosić imponujące efekty. Ciekawe, kiedy będzie nam dane pospacerować po Nowym Jorku w Minecrafcie i czy na tej amerykańskiej metropolii praca Build the Earth się skończy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze budują Nowy Jork w Minecrafcie w skali 1:1. Projekt wygląda nieprawdopodobnie

 0