Ubisoft potwierdził incydent z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dane graczy są zagrożone?

Ubisoft potwierdził incydent z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dane graczy są zagrożone?

Ubisoft potwierdził wystąpienie problemu z bezpieczeństwem cybernetycznym. Francuska firma ujawniła, że doszło do tajemniczego incydentu, a wydawca aktualnie bada przyczyny zajścia. Co jednak z danymi graczy?

Kilka dni temu pojawiła się niepokojąca informacja o tajemniczym incydencie bezpieczeństwa w Ubisofcie, który firma oficjalnie potwierdziła. Najpewniej doszło do nieudanej próby naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego wydawcy serii Assassin's Creed i Far Cry. Zdarzenie z zeszłego tygodnia doprowadziło do tymczasowego zakłócenia funkcjonowania niektórych systemów, usług oraz gier Ubisoftu. W tej chwili dział IT współpracuje z czołowymi ekspertami w dziedzinie cybernetyki nad wyjaśnieniem sytuacji. Jako środek zapobiegawczy Francuzi zastosowali reset haseł w całym przedsiębiorstwie. Co jednak z graczami i ich danymi? Ubisoft przyznał, że w tej chwili nie znaleziono dowodów, by gry czy związane z nimi usługi były zagrożone, a dane osobowe graczy przejęte i udostępnione w sieci.

Ubisoft potwierdził, że wystąpił problem z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dane osobowe graczy są jednak bezpieczne.

Warto jednak zaznaczyć, że śledztwo prowadzone przez firmę nadal trwa i na efekty musimy poczekać. Niemniej obecnie nie należy się martwić. Chociaż może nie jest to koniecznie, to lepiej, żeby każdy, kto posiada konto na platformie Ubisoftu rozważył zmianę danych logowania zwłaszcza hasło i skorzystał z uwierzytelnienia dwuskładnikowego, które podniesie bezpieczeństwo. Incydent nie jest pierwszym w historii francuskiego wydawcy. Do poważnego doszło w 2020 roku. Wówczas hakerzy wykradli m.in. kod źródłowy Watch Dogs: Legion.

Ubisoft zawiesił sprzedaż gier i usług w Rosji z powodu zbrojnej agresji tego kraju na Ukrainę. Rosjanie stracili możliwość kupna m.in. gier z serii Assassin's Creed, Far Cry czy Watch Dogs, a także przepustek sezonowych, usług czy waluty premium. Wstrzymanie działalności Ubisoftu obowiązuje "do odwołania". Ponadto Ubi zaproponował wszystkim pracownikom ze swoich studiów deweloperskich w Ukrainie mieszkania w sąsiednich krajach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft potwierdził incydent z bezpieczeństwem cybernetycznym. Dane graczy są zagrożone?

 0