Blizzard zapowiada beta-testy gry Overwatch 2. Znamy datę startu i szczegóły

Blizzard zapowiada beta-testy gry Overwatch 2. Znamy datę startu i szczegóły

Overwatch niegdyś bardzo popularna, która dziś pozostaje w cieniu, ale nadal nie może narzekać na brak aktywnych graczy na serwerach. Seria może powrócić do świetności za sprawą Overwatcha 2, nad którym pracę trwają od jakiegoś czasu, a poziom gry będziemy mogli sprawdzić niebawem za sprawą wersji beta.

Blizzard zapowiedział wydanie wersji beta gry Overwatch 2 dla graczy, którzy zapiszą się na tej stronie internetowej. Jest to zamknięta seria beta-testów, więc dostęp do niej będzie ograniczony do wybranej grupy użytkowników oraz regionów świata. Pierwsza faza obejmie większą grupę testerów, którzy sprawdzą Overwatcha 2, a następnie zostaną poproszeni przez Blizzarda o przesłanie swoich opinii oraz sugestii dotyczących projektu. Początkowo gracze sprawdzą nowy tryb "Przepychanka" i bohaterkę natarcia o imieniu Sojourn, a także wariant rozgrywki 5 vs 5 i cztery nowe mapy. Ogółem deweloperzy podczas serii testów obiecują dostęp do ogromnej porcji zawartości i to jeszcze przed debiutem gry. Oprócz zagrania Sojourn w beta-testach będziemy mogli wskoczyć w buty Orisa, Doomfist czy Sombra.

Beta-testy gry Overwatch 2 na PC ruszą w kwietniu.

Blizzard zapowiada beta-testy gry Overwatch 2. Znamy datę startu i szczegóły

W przypadku lokacji będą to: Circuit Royal, Midtown, New Queen Street, Colosseo. Gracze, którzy wezmą udział w becie wszystkie treści otrzymają ratami w ramach kolejnych aktualizacji. Odbędzie się to w miarę postępów prac nad następnymi fazami testów. Blizzard zapewnia też, że z wyprzedzeniem poinformuje ludzi o tym, czego mają oczekiwać w poszczególnych tygodniach. Pierwsza faza beta-testów ruszy pod koniec kwietnia a zapisanie się oczywiście nie daje pewności, że weźmiemy w nich udział. Trzeba czekać na wiadomość od Blizzarda. Beta-testy PvP przewidziano wyłącznie na platformie PC. Konieczne będzie skorzystanie z konta Battle.net.

Warto przypomnieć, że w wyniku afery, która wstrząsnęła Activision Blizzard związanej z oskarżeniami o molestowanie seksualne, twórcy Overwatcha zmienili imię jednego z bohaterów produkcji. Chodzi o kowboja znanego wcześniej jako Jesse McCre, a teraz istniejącego pod imieniem Cole'a Cassidy. Poprzednie imię jest związane z łównego projektanta poziomów Diablo 4, Jesse'ego McCree. Jest on przedstawicielem grupy deweloperów oskarżonych o dyskryminację i nękanie. W 2021 roku Overwatch 2 stracił reżysera, Jeffa Kaplana, którego na stanowisku zastąpił Aaron Keller.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard zapowiada beta-testy gry Overwatch 2. Znamy datę startu i szczegóły

 0