Ubisoft zawiesza sprzedaż gier w Rosji. Rosyjskie władze zezwolą na piractwo?

Ubisoft zawiesza sprzedaż gier w Rosji. Rosyjskie władze zezwolą na piractwo?

Ubisoft to kolejna firma gamingowa, która wstrzymała sprzedaż swoich gier w Rosji. Wcześniej taką decyzję podjęli m.in. CD Projekt, Epic Games czy Activision Blizzard.

Ubisoft ogłosił, że zawiesza sprzedaż wszystkich swoich produktów zarówno w wersji cyfrowej jak i fizycznej na terenie Federacji Rosyjskiej. Ma to związek z inwazją tego kraju na Ukrainę. Informację potwierdził już rzecznik francuskiego wydawcy. Oprócz tego Ubisoft chce zapewnić swoim deweloperom pracującym w studiach w Kijowie oraz Odessie mieszkania w sąsiednich krajach. Oferta dotyczy wszystkich pracowników, którzy opuszczą Ukrainę. Rosjanie tracą zarazem dostęp do sporego katalogu gier m.in. Assassin's Creed, Far Cry czy Watch Dogs.

Ubisoft zawiesił sprzedaż gier w wersji cyfrowej i fizycznej w Rosji.

Wstrzymanie działalności Ubisoftu obowiązuje "do odwołania". Decyzja Ubi oznacza oczywiście, że mieszkańcy Rosji nie kupią żadnych gier francuskiego przedsiębiorstwa wliczając do tego wszelkie przepustki sezonowe, dodatki oraz walutę premium. Kilka godzin temu poinformowaliśmy, że na taki krok zdecydowały się Epic Games czy Activision Blizzard. Produkcje dwójki gigantów także nie będą dostępne dla Rosjan. Działa podjęło również EA, które wyrzuciło ze swoich gier FIFA i NHL rosyjskie drużyny, a potem odcięło wszelką sprzedaż w Rosji oraz Białorusi.

Tymczasem Rosjanie coraz bardziej odcięci od światowych produktów szukają sposobu obejścia sankcji. W ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na aplikacje VPN, które notują ogromne wzrosty ilości pobrań. Rosyjskie władze podobno pracują nad zmianami w przepisach znoszącymi odpowiedzialność karną za korzystanie z pirackiego oprogramowania. Mowa o 1360. artykule, który w konkretnych sytuacjach pozwala na wykorzystywanie programów, usług bądź sprzętu bez zgody ich twórców. Opcja korzystania z pirackiego oprogramowania dotyczy jednak wyłącznie rozwiązań niemających swojego rosyjskiego odpowiednika.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft zawiesza sprzedaż gier w Rosji. Rosyjskie władze zezwolą na piractwo?

 0