Mobilne CPU Intel Raptor Lake zadebiutują jeszcze w tym roku

Mobilne CPU Intel Raptor Lake zadebiutują jeszcze w tym roku

Dotychczas Intel milczał na temat swojej 13. generacji mobilnych procesorów i zakładano, że te zadebiutują dopiero w przyszłym roku, ale wygląda na to, że CPU Raptor Lake dla laptopów pojawią się wcześniej, niż myśleliśmy.

Podczas prezentacji jednego z najgorszych w historii raportów finansowych za ostatni kwartał, Intel potwierdził plany wypuszczenia CPU Raptor Lake zarówno na platformy mobilne, jak i stacjonarne jeszcze w tym roku, chociaż modele do komputerów stacjonarnych zadebiutują w pierwszej kolejności.

Wygląda na to, że CPU Raptor Lake dla laptopów pojawią się wcześniej, niż myśleliśmy.

Podczas ujawniania wyników za II kwartał dyrektor generalny, Pat Gelsinger, potwierdził, że procesory Raptor Lake zostaną wprowadzone na komputery stacjonarne w sezonie jesiennym, a procesory do laptopów pojawią się między tym okresem a końcem roku. Nie wiadomo jednak, czy Intel w tym czasie dopiero zamierza wysyłać procesory mobilne swoim partnerom, czy też pierwsze notebooki z Raptor Lake na pokładzie trafią do sprzedaży przed końcem roku. 

Zazwyczaj Intel wprowadza na rynek procesory mobilne nowej generacji po rocznej kadencji, ale wraz z wczesnym wprowadzeniem Raptor Lake oznacza to, że procesory mobilne Core 12. generacji będą miały krótszy żywot, chociaż komputery napędzane mobilnymi CPU 12. generacji będą prawdopodobnie nadal sprzedawane obok modeli z nowszymi procesorami Raptor Lake.

Oczekuje się, że Intel zaprezentuje swoje nadchodzące procesory Raptor Lake na nadchodzącym wydarzeniu „Innovation” pod koniec września. Jeśli mobilne warianty CPU 13. generacji wejdą na rynek w tym roku, nie trzeba będzie długo czekać na odpowiedź AMD, które wprowadzi nową generację procesorów mobilnych Ryzen na targach CES na początku 2023 roku.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilne CPU Intel Raptor Lake zadebiutują jeszcze w tym roku

 0