Mobilne procesory Intel Meteor Lake i Raptor Lake Refresh dostrzeżone w benchmarku

Mobilne procesory Intel Meteor Lake i Raptor Lake Refresh dostrzeżone w benchmarku

Momomo_US odkrył w bazie danych BAPCo kilka procesorów Intel Meteor Lake i Raptor Lake Refresh dla laptopów.

Wspomniane procesory nie są tajemnicą, bo od czasu do czasu pojawiają się w przeciekach. Tym razem dostrzeżono je w bazie danych BAPCo. Mówimy tu o czterech CPU Core Ultra pierwszej generacji, które są częścią rodziny Meteor Lake, jednym procesorze Core pierwszej generacji, który jest częścią odświeżonej rodziny Raptor Lake-U i pojedynczym CPU Core 14. generacji, który jest częścią Raptor Lake- H Refresh.

Nie ma sensu omawiać wyników wydajności tych procesorów, bo większość wypadła bardzo słabo, co zapewne wynika z faktu, że mamy tu do czynienia z wczesnymi próbkami inżynieryjnymi.

Core Ultra 9 185H oferuje konfigurację 6+8+2 z 16 rdzeniami i 22 wątkami. CPU pochwalić może się zegarem w trybie boost do 5,1 GHz. Następny w kolejce Intel Core Ultra 7 155H, ma tę samą konfigurację rdzeni, ale niższe taktowanie. Układ był testowany na różnych notebookach firm Dell, Lenovo i LG. Istnieją również Core Ultra 5 135H i 125H, które mają konfigurację rdzeni 4+8+2 rdzeni z 18 wątkami, ale oferują nieco inne częstotliwości taktowania.

Baza danych BAPCo pozwala nam również po raz pierwszy przyjrzeć się układowi Core Ultra 7 150U pierwszej generacji (bez Ultra w nazwie, co wprowadza jeszcze więcej zamieszania w ramach 14. generacji), który jest częścią odświeżenia Raptor Lake-U. Układ ten ma 10 rdzeni i 12 wątków. To czyni go następcą Core i5-1335U, który również ma tę samą konfigurację z 2 rdzeniami P i 8 E, chociaż dziwi, że Intel zdecydował się przenieść ten model z segmentu Core i5 do Core 7.

core

Na koniec mamy procesor Intel Raptor Lake-HX 14. generacji, czyli Core i7-14700HX, który również niedawno trafił do bazy danych Geekbench 6, o czym pisaliśmy w innym newsie. Jest to wysokiej klasy 20-rdzeniowy układ z 28 wątkami, który będzie napędzał laptopy przeznaczone dla entuzjastów. 

 Intel Raptor Lake-HX

Nie ma sensu omawiać wyników wydajności tych procesorów, bo większość wypadła bardzo słabo, co zapewne wynika z faktu, że mamy tu do czynienia z wczesnymi próbkami inżynieryjnymi lub też CPU nie zostały jeszcze zoptymalizowane pod kątem zestawu testów BAPCo.

Przypominamy, że procesory Meteor Lake zadebiutują już 14 grudnia i wtedy też spodziewać możemy się pierwszych laptopów wyposażonych w te CPU. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilne procesory Intel Meteor Lake i Raptor Lake Refresh dostrzeżone w benchmarku

 0