Mobilny Fortnite pojawi się na Galaxy Note 9 jako czasowy ekskluzyw?

Mobilny Fortnite pojawi się na Galaxy Note 9 jako czasowy ekskluzyw?

Do niewątpliwych atutów Fortnite zaliczymy to, że w przeciwieństwie do Playerunknown's Battlegrounds jest on dostępny za darmo na wszystkich wiodących platformach. Od kwietnia z projektu Epic Games cieszą się posiadacze iPhone'ów, zaś użytkownicy smartfonów z zainstalowanym Androidem czekają na swą kolej. Jak podają źródła 9to5Google, Epic zawarło umowę z Samsungiem, na mocy której bijący rekordy popularności Battle Royale będzie czasowym ekskluzywem dla nadchodzącego Galaxy Note 9. Dokładny okres miałby wynosić 30 dni od momentu debiutu urządzenia. Co ciekawe klienci zamawiający telefon w przedsprzedaży mają otrzymać pakiet V-Bucks o wartości 100-150 dolarów do wykorzystania w samej produkcji. Jeśli chodzi o datę debiutu gry, tutaj deweloper niezbyt chętnie dzielił się ze społecznością większymi detalami, podając jedynie rok 2018 jako ten docelowy.

Fortnite w wersji na Androida miałby zadebiutować wraz z Note 9 jako tytuł na miesięczną wyłączność.

Mobilny Fortnite pojawi się na Galaxy Note 9 jako czasowy ekskluzyw?

Teoretycznie Samsung zaprezentuje nowe Galaxy Note w dniu 9 sierpnia podczas nowojorskiego eventu. Ponieważ opcja zamówienia preordera smartfona wystartuje tuż po jego oficjalnej prezentacji, możemy przypuszczać, że ów moment nastąpi między 9 a 16 sierpnia (kilka źródeł wskazuje 14 sierpnia jako ten najbardziej realny termin). Ostatecznie Note 9 wraz z Fortnite powinien pojawić się w sklepach w okolicach 24 sierpnia, a więc koniec września to okres, kiedy produkcja może zostać udostępniona dla wszystkich użytkowników Androida. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia wyłącznie z czystymi przypuszczeniami, mogącymi różnić się od tego, co ujawnią sami twórcy lub Samsung. Notabene mobilny system Google jest kolejną platformą, na której pojawi się popularny Battle Royale. Epic ma więc jeszcze większe pole do popisu w kwestii potencjalnych rekordowych zarobków. Czy uda im się zrealizować ten misterny plan i pobić mobilnego PUBG? Przekonamy się dopiero w przyszłości.

Z licznych przecieków wynika, że Note 9 będzie posiadał procesor Snapdragon 845 lub Exynos 9810 (zależnie od regionu), 6 GB bądź 8 GB pamięci RAM, a także 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli. Urządzenie zasili bateria o pojemności 3850 mAh lub 4000 mAh. Natomiast aparaty fotograficzne mają być podobne do tych znanych z Galaxy S9. Nie może także zabraknąć czytnika linii papilarnych, prawdopodobnie umieszczonego w okolicach kamery. Tym samym dostaniemy smartfon o wysokiej wydajności, który może powalczyć z wieloma innymi konkurencyjnymi flagowcami dostępnymi na rynku. Wielką niewiadomą pozostaje cena, aczkolwiek znając tendencję Samsunga do oferowania swych produktów w drogich wariantach premium, nie powinniśmy oczekiwać taniej zabawki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilny Fortnite pojawi się na Galaxy Note 9 jako czasowy ekskluzyw?

 0