Mobilny wariant karty GeForce RTX 3070 przetestowany w V-Ray. Duży wzrost wydajności RTX

Mobilny wariant karty GeForce RTX 3070 przetestowany w V-Ray. Duży wzrost wydajności RTX

Jak wiemy z ostatnich przecieków, NVIDIA szykuje się do zapowiedzi nowych stacjonarnych kart graficznych z rodziny Ampere, w tym high-endowego modelu GeForce RTX 3080 Ti, ale najnowsze doniesienia sugerują, że Zieloni mogą także lada moment zaprezentować nowe mobilne GPU oparte o tę architekturę. Jedno z nich pojawiło się nawet w bazie danych benchmarku V-Ray, dając nam całkiem niezły obraz tego, czego możemy się po nim spodziewać. Warto przypomnieć także, że na początku grudnia do sieci wyciekły laptopy ASUSa wyposażone w karty z serii GeForce RTX 30, co oznacza, że producenci gamingowych notebooków mają już praktycznie gotowe rozwiązania i czekają już tylko na oficjalną zapowiedź ze strony NVIDII, która spodziewana jest lada moment. 

Zieloni mogą lada moment zaprezentować nowe mobilne GPU oparte o architekturę Ampere. Jedno z nich pojawiło się nawet w bazie danych benchmarku V-Ray.

Mobilny wariant karty GeForce RTX 3070 przetestowany w V-Ray. Duży wzrost wydajności RTX

Fakt, że karta graficzna GeForce RTX 3070 w wersji mobilnej została przetestowana w benchmarku RTX V-Ray także zdaje się sugerować, że nie przyjdzie nam już długo czekać na debiut laptopowych modeli Ampere. Mobilny RTX 3070 uzyskał wynik 1394 punkty, co może jest nieco słabszym rezultatem od desktopowego RTX 3060 Ti, ale jednocześnie lepszym od niektórych high-endowych GPU z poprzedniej generacji. Dla porównania, GeForce RTX 2080 Super Max-Q uzyskuje w tym teście niemal dwukrotnie słabszy wynik (733 punkty), a stacjonarny GeForce RTX 2080 Ti pochwalić może się jedynie o 4% wyższym rezultatem od mobilnego GeForce’a RTX 3070. Tym samym spodziewać możemy się naprawdę dużego skoku w zakresie wydajności w ramach ray-tracingu w ramach nowej generacji GPU NVIDII dla laptopów, co nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę to, co zaobserwować można na desktopowych kartach RTX 30.       

Oczywiście wyniki te mogą jeszcze ulec zmianie za sprawą sterowników i optymalizacji wprowadzanych na ostatnią chwilę, ale raczej nie należy spodziewać się tu już dużych zmian. Warto jeszcze podkreślić, że nie wiemy, czy przetestowane GPU było w wersji Max-P czy też Max-Q, ale pierwsza opcja wydaje się bardziej prawdopodobna. Ostatni wynik uzyskany przez mobilną wersję GeForce’a RTX 3070 jest naprawdę obiecujący, szczególnie w kontekście porównania z GeForcem RTX 2080 Ti. Spodziewać można się więc, że laptopowy GeForce RTX 3080 przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, zostawiając poprzednią generację daleko w tyle i oferując wyniki zbliżone do desktopowego GeForce’a RTX 3070. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilny wariant karty GeForce RTX 3070 przetestowany w V-Ray. Duży wzrost wydajności RTX

 0