Monitor Gigabyte Aorus FI27Q z nagrodą the European Hardware Award

Monitor Gigabyte Aorus FI27Q z nagrodą the European Hardware Award

Monitor Gigabyte Aorus FI27Q będący nową wersją popularnego AD27QD został wyróżniony nagrodą Najlepszego gamingowego monitora 2020 przyznawaną przez European Hardware Association. Organizacja powstała sześć lat temu przez grupę największych i najbardziej wpływowych technologicznych mediów a o przyznawaniu wyróżnień decyduje ponad 100 czołowych dziennikarzy europejskich. AORUS FI27Q jest monitorem z czasem reakcji 1 ms i częstotliwością odświeżania 165 Hz. Posiada on 27-calowy panel IPS o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Ponownie jest to matryca z 10-bitowym sterowaniem (8 bit + FRC), a producent obiecuje aż 95% pokrycie palety kolorów DCI-P3. Urządzenie ma także szerokie kąty widzenia (178° zarówno w pionie, jak i poziomie), maksymalną jasność na poziomie 350 nitów i kontrast 1000:1. FI27Q pochwalić może się dodatkowo wsparciem dla standardu HDR (certyfikat VESA DisplayHDR 400).

Monitor Gigabyte Aorus FI27Q będący nową wersją popularnego AD27QD został wyróżniony nagrodą Najlepszego gamingowego monitora 2020 przyznawaną przez European Hardware Association.

Monitor Gigabyte Aorus FI27Q z nagrodą the European Hardware Award

Sprzęt wyposażono w złącza DisplayPort 1.2, dwa HDMI (oba w wersji 2.0), dwa analogowe audio minijack (wejście na mikrofon i słuchawki), dwa gniazda USB 3.0 oraz gniazdo zasilania. Obudowa monitora posiada w pełni funkcjonalne podświetlenie LED RGB. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Aorus FI27Q trafił na testy do naszej redakcji i został on przez nas doceniony m.in. za jakość wykonania, wygląd, ergonomię, bardzo dobrą ostrość obrazu w ruchu, niski input lag czy wparcie dla HDR, IPS + 1440p + 165 Hz. Dodatkowo wystawiliśmy mu naszą rekomendację i dość wysoką notę. Nie jest to jedyny reprezentant serii Aorus jakiego mieliśmy okazję sprawdzić. Kolejny to model KD25F charakteryzującego się matrycą z odświeżaniem 240 Hz co sprawia, że sprawdzi się wśród graczy.

Monitor Gigabyte Aorus FI27Q z nagrodą the European Hardware Award Test monitora Gigabyte Aorus FI27Q, czyli nowej wersji popularnego AD27QD

Przekątna matrycy wynosi natomiast 24,5 cala o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Nie zapomniano o 8-bitowej głębi kolorów, pełnym wsparciu dla technologii G-SYNC czy FreeSync działającej w zakresie 48-240 Hz. Kosztujący w momencie premiery 2199 zł Gigabyte Aorus KD25F zalicza się bardziej do segmentu premium dlatego też dostał od nas plusa za jakość wykonania, wysoką jakość wyświetlanego obrazu oraz niski input lag. Do wad należy za to zaliczyć wypadającą średnio równomierność podświetlenia, minimalną jasność, która jest stosunkowo wysoka, a także brak głośników (chociaż ostatni element zależy od wymagań użytkowników).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Monitor Gigabyte Aorus FI27Q z nagrodą the European Hardware Award

 0