Morawiecki, Shmyhal i inni napisali list do Meta. Chcą wprowadzenia cenzury i walki z...

Morawiecki, Shmyhal i inni napisali list do Meta. Chcą wprowadzenia cenzury i walki z...

Ukraina stanęła na czele zbiorowego wezwania do działania, łącząc siły z siedmioma innymi narodami Europy Środkowej i Wschodniej w celu zwalczania „dezinformacji” na platformach mediów społecznościowych.

W liście otwartym premierzy tych krajów wzywają czołowe firmy technologiczne, takie jak Meta, do wdrożenia skutecznych środków ograniczających rozpowszechnianie wprowadzających w błąd treści i zagranicznych ingerencji, co zagraża pokojowi, stabilności i demokracji. W liście podpisanym przez przywódców Ukrainy, Mołdawii, Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Łotwy i Litwy podkreśla się niebezpieczeństwo kampanii dezinformacyjnych mających na celu destabilizację ich krajów i podważenie wsparcia Unii Europejskiej dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

List otwarty, który nawołuje do wprowadzenia cenzury dezinformacji na platformach takich jak Facebook, podpisało 8 państw: Ukraina, Mołdawia, Polska, Czechy, Słowacja, Estonia, Łotwa i Litwa.

Giganci technologiczni są proszeni o zachowanie czujności i unikanie nieumyślnego realizowania wrogich celów. Konkretne kroki zalecane w liście obejmują odmowę płatności od osób objętych sankcjami, zwiększenie przejrzystości algorytmów i dostosowanie algorytmów w celu nadania priorytetu dokładności nad zaangażowaniem użytkowników. Ponadto przywódcy nalegają, aby platformy przeznaczały odpowiednie zasoby na „moderację” treści i reagowały na rosnące wyzwania związane z technologią deepfake i dezinformacją generowaną przez sztuczną inteligencję.

W odpowiedzi Meta oświadczyła, że ​​rozszerzyła swoje możliwości sprawdzania faktów w Europie Wschodniej i wdrożyła środki w celu zwalczania rzekomej dezinformacji związanej z konfliktem na Ukrainie. Firma ograniczyła również dostęp do rosyjskich mediów kontrolowanych przez państwo i dodała etykiety do powiązanych postów, informując użytkowników o źródle przed kliknięciem lub udostępnieniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Morawiecki, Shmyhal i inni napisali list do Meta. Chcą wprowadzenia cenzury i walki z...

 0