Moto Edge 30 Pro to odpowiedź Motoroli na Samsunga Galaxy S22 Ultra

Moto Edge 30 Pro to odpowiedź Motoroli na Samsunga Galaxy S22 Ultra

Samsung wypuścił długo oczekiwaną serię Galaxy S22, z której najbardziej high-endowy model, S22 Ultra, ma dedykowane gniazdo na rysik S Pen, przez co uznać można go za duchowego spadkobiercę serii Note. Motorola najwyraźniej zamierza rzucić wyzwanie flagowcowi koreańskiego giganta za sprawą modelu Edge 30 Pro.

Z przecieków wynika, że Motorola szykuje się do prezentacji swojego flagowego smartfona Moto Edge 30 Pro, który podobnie jak Galaxy S22 Ultra wspierać będzie ręczne robienie notatek za pomocą rysika. A przynajmniej taki obraz wyłania się z renderów opublikowanych przez Evana Blassa. 

Motorola Moto Edge 30 Pro podobnie jak Galaxy S22 Ultra wspierać będzie ręczne robienie notatek za pomocą rysika.

Moto Edge 30 Pro to odpowiedź Motoroli na Samsunga Galaxy S22 Ultra

Grafiki te prezentują bowiem Motorolę Edge 30 Pro w etui typu folio. Widać na nich, że telefon będzie obsługiwał rysik, który będzie można przechowywać we wspomnianym etui. Co ciekawe, poprzednie plotki sugerowały, że wsparcie dla rysika i etui będą dostępne wyłącznie dla modelu Edge 30 Ultra. Najnowszy przeciek wydaje się jednak kwestionować poprzednie plotki na ten temat, gdyż pokazują wariant Pro. 

Według różnych źródeł nadchodzący Edge 30 Pro będzie podobny do Moto Edge X30, które zadebiutowało w Chinach pod koniec zeszłego roku. W rzeczywistości oczekuje się, że Edge 30 Pro będzie globalnym wariantem telefonu X30 Pro. Inne szczegóły, takie jak ceny i dostępność, nie są jeszcze znane. Jednak fakt, że Edge 30 Pro obsługuje rysik, czyni go bezpośrednim konkurentem Galaxy S22 Ultra. 

Moto Edge 30 Pro to odpowiedź Motoroli na Samsunga Galaxy S22 Ultra

Jeśli zaś chodzi o spodziewaną specyfikację telefonu, Motorola Edge 30 Pro powinna otrzymać procesor Snapdragon 8 Gen 1 w połączeniu z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM. Smartfon może ponadto oferować 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, w zależności od wybranego modelu. Inne elementy mają obejmować potrójny tylny aparat, baterię o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 60 W, aparat do selfie 60 MP, częstotliwość odświeżania ekranu 144 Hz.

Motorola, której właścicielem jest Lenovo, przygotowuje się do prezentacji Edge 30 Pro, która planowana jest na 24 lutego.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moto Edge 30 Pro to odpowiedź Motoroli na Samsunga Galaxy S22 Ultra

 0