Popularny sklep blokuje zakup kart graficznych po sugerowanych cenach za paywallem

Popularny sklep blokuje zakup kart graficznych po sugerowanych cenach za paywallem

Jednym z nielicznych miejsc, w których można kupić kartę graficzną NVIDII z serii GeForce RTX 30 w sugerowanej cenie detalicznej, jest amerykański Best Buy. Od czasu do czasu sklep udostępnia te grafiki dla zainteresowanych klientów (a tych nie brakuje), a w minionych miesiącach firma organizowała nawet specjalne wydarzenia, w których każdy, kto stał w kolejce do ich fizycznych sklepów, mógł kupić jedną kartę w sugerowanej cenie detalicznej (jeśli był szczęściarzem i otrzymał bilet).

To już jednak przeszłość, a to dzięki programowi Best Buy Totaltech. Pełna oferta kart graficznych GeForce RTX 30 była dostępna do kupienia tego popołudnia (w tym flagowy GeForce RTX 3090) w Best Buy, ale sprzedawca ograniczył tę sprzedaż do klientów, którzy zapłacili dodatkowe 199 USD za członkostwo w Totaltech. Roczna opłata członkowska uprawnia do takich korzyści, jak bezpłatna pomoc techniczna Geek Squad, bezpłatna 2-dniowa wysyłka, 60-dniowe zwroty i 24 miesiące ochrony produktu (między innymi).

Best Buy ograniczył sprzedaż kart graficznych NVIDII do osób, które zdecydują się zapłacić 199 USD za członkostwo w Totaltech.

Popularny sklep blokuje zakup kart graficznych po sugerowanych cenach za paywallem

Kolejną korzyścią jest „Dostęp do ekskluzywnych cen dla członków Totaltech”, akurat w sam raz na najnowszą partię kart GeForce RTX 30. Praktyki Best Buy zostały po raz pierwszy zauważone przez użytkownika Twittera znanego jako @CameronRitz, który śledzi stan zapasów dla różnych popularnych produktów, takich jak procesory graficzne i konsole do gier.

Cztery godziny po tym, jak Best Buy otworzył sprzedaż kart GeForce RTX 30, wszystkie są obecnie niedostępne. Zapasy zwykle bardzo szybko wyparowują podczas tych rzutów grafik, ale zakładać można, że tym razem trwało to trochę dłużej ze względu na paywall, jakim jest Totaltech.

Best Buy stara się wycisnąć jak najwięcej pieniędzy od klientów za pomocą specjalnych subskrypcji i programów lojalnościowych, takich jak Totaltech, co z biznesowego punktu widzenia jest zrozumiałe. Zresztą podobnie robi jego główny konkurent, Newegg, w ramach promocji Newegg Shuffle. Ale dla graczy, którzy przez ponad rok próbują upolować nową grafikę NVIDII, Totaltech jest dodatkowym ciosem, który tylko potęguje irytację. 

Wydaje się też, że Best Buy już niebawem może rozszerzyć program lojalnościowy Totaltech, który kosztuje 200 USD, także na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Jeśli zaś okaże się to sukcesem, to kolejne sklepy, także w Europie, mogą pójść tym śladem i wdrożyć podobne praktyki.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Popularny sklep blokuje zakup kart graficznych po sugerowanych cenach za paywallem

 0