Motorola Moto Z4 - ambitny średniak ze wsparciem dla modułów

Motorola Moto Z4 - ambitny średniak ze wsparciem dla modułów

Motorola zapowiedziała właśnie swój nowy smartfon, czyli Moto Z4, który jest pierwszym i zapewne nie ostatnim przedstawicielem tej serii. Telefon jawi się jako ciekawa propozycja ze średniej półki, która stanowić może alternatywę dla Google Pixel 3a oraz innych słuchawek z tej półki cenowej. Przewagę Moto Z4 i element wyróżniający na tle rywali stanowić ma tu wspieracie dla modułów Moto Mod, w tym takiego, który zapewni smartfonowi obsługę sieci 5G, dzięki czemu telefon ma być bardziej przyszłościowym zakupem, pozwalającym nam wykorzystać potencjał nowej sieci komórkowej, kiedy tylko ta się upowszechni. Niewątpliwie cieszy fakt, że Motorola nie rezygnuje ze wsparcia dla modułów, tym bardziej, że są one kompatybilne w ramach kolejnych generacji i jeśli zakupiliśmy jakieś Moto Mod wcześniej (a te potrafią być bardzo drogie), będziemy mogli skorzystać z nich w przyszłych telefonach.

Przewagę Moto Z4 i element wyróżniający na tle rywali stanowić ma tu wspieracie dla modułów Moto Mod, w tym takiego, który zapewni smartfonowi obsługę sieci 5G.

Poza wsparciem dla modułów, Moto Z4 zapowiada się na bardzo kompetentny smartfon ze średniej półki. Ten wyposażono bowiem w 6,4-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2340x 1080 pikseli. Stanowi on 85% frontu urządzenia, a to dzięki bardzo cienkim ramkom oraz niewielkiemu wcięciu w kształcie kropli wody. Urządzenie napędzają 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 675 (ten sam, który otrzymał Meizu 16 Xs), 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej na dane, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD. Co więcej, czytnik linii papilarnych ukryty jest w ekranie, a do odblokowania sprzętu możemy wykorzystać również technologię skanowania twarzy. Nie zabrakło także gniazda słuchawkowego mini jack 3,5 mm, co dziś nie jest już standardem, a za czas pracy urządzenia odpowiada bateria o pojemności 3600 mAh (jeśli ta okaże się niewystarczająca na nasze potrzeby, będziemy mogli ratować się stosownym modułem).

Moto Z4 otrzymało tylko pojedynczy, aczkolwiek solidny, aparat tylny, składający się z 48 MP sensora z obiektywem o świetle f/1.7, wsparciem dla optycznej stabilizacji obrazu oraz filtrem Quad Pixel, łączącym cztery sąsiadujące piksele, co zapewniać ma lepszą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu (te mają wtedy rozdzielczość 12 MP). Do selfie oddelegowano zaś 25 MP sensor z obiektywem f/2.0, który również wspiera Quad Pixel (zdjęcia 6,25 MP). Nad całością czuwa system operacyjny Android 9 Pie. Moto Z4 trafić ma do sprzedaży 13 czerwca w szarym i białym kolorze, a cena na amerykańskim rynku wynosić będzie 500 USD. Za moduł 5G zapłacić trzeba będzie zaś 200 USD. W USA producent do zakupu dorzuca także mod z kamerką Moto 360, a my czekamy na potwierdzenie polskiej premiery z ceną i ewentualnymi bonusami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola Moto Z4 - ambitny średniak ze wsparciem dla modułów

 0