Motorola RAZR powrócić ma jako składany smartfon z elastycznym ekranem

Motorola RAZR powrócić ma jako składany smartfon z elastycznym ekranem

Telefony Motorola z serii RAZR (w szczególności V3) to kultowe modele z klapką, które debiutował w 2004 roku, z miejsca stając się symbolem pewnego statusu społecznego, na podobnej zasadzie, jak kilka lat później zrobił to iPhone. RAZR od kilku lat jest obiektem plotek, które sugerują powrót na rynek w nowej odświeżonej formie i najnowsze z nich sugerują, że ten może zadebiutować już w przyszłym miesiącu (wydaje się, że barcelońskie targi MWC są ku temu idealną okazją), a tak przynajmniej sugerują źródła, na które powołuje się The Wall Street Journal. Co ciekawe, powrócić ma ikoniczna składana konstrukcja z klapką, ale idąc z duchem czasu, zamiast fizycznej klawiatury, telefon ma się doczekać dużego elastycznego ekranu (taki scenariusz zdają się kreślić wnioski patentowe Lenovo, które jest właścicielem marki Motorola), choć niewykluczone, że producent zdecyduje się na design bardziej zbliżony do składanego smartfona Samsunga, ale o tym przekonamy się wkrótce.

Motorola RAZR powrócić ma w formie składanego telefonu z klapką, ale idąc z duchem czasu, zamiast fizycznej klawiatury, sprzęt otrzyma elastyczny ekran.

Motorola RAZR powrócić ma jako składany smartfon z elastycznym ekranem

Co ciekawe, Lenovo podobno zamierza wyprodukować aż 200 tysięcy sztuk tego sprzętu, co jest sporą liczbą, jak na tak drogi produkt. Z przecieków wynika bowiem, że ten kosztować ma 1500 USD (o takiej samej kwocie mówi się w kontekście składanego smartfona Samsunga, więc widać, że technologia elastycznych wyświetlaczy będzie droga). Z drugiej strony telefony RAZR też były bardzo drogie, jak na swoje czasy, a sprzedały się w ilości 130 mln egzemplarzy. Zapewne więc chętnych, choćby w postaci fanów pierwowzoru, nie będzie brakowało, choć oczywiście wiele zależy tu od realizacji. Telefon, według informacji do jakich dotarło The Wall Street Journal, trafić ma na wyłączność do amerykańskiej sieci Verizon i mamy nadzieję, że tyczy się to jedynie USA i produkt doczeka się także globalnej premiery.  

Składane telefony z elastycznymi ekranami mają być wiodącym trendem w tym roku w segmencie smartfonów. Spodziewać można się jednak, jak przy każdej dużej innowacji, że technologia rozkręcać będzie się powoli i w tym roku doczekamy się co prawda pierwszych urządzeń tego typu, ale te mogą borykać się z typowymi problemami wieku dziecięcego. Wiadomo, że Samsung zaplanował ujawnienie swojej składanej propozycji na 20 lutego, ale podobne smartfony szykować mają także inni chińscy producenci (Huawei, Oppo) oraz LG. Każdy z nich może w nieco odmienny sposób podejść do realizacji tego tematu i ciekawi nas, jak prezentować będą się składane telefony w ich wykonaniu. Pierwszy składany smartfon z elastycznym ekranem zadebiutował jednak już pod koniec zeszłego roku w Chinach, za sprawą firmy Royole, która postanowiła wyprzedzić bardziej znanych (przynajmniej w tej branży) konkurentów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola RAZR powrócić ma jako składany smartfon z elastycznym ekranem

 0